Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Λάρισα-Παναθηναϊκός 1-1

ΑΕΛ ΠΑΟ για Σωκράτη

Γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν ΑΕΛ και ΠΑΟ σ' ένα ματς που στιγματίστηκε από επεισόδια

Η νέα (τρίτη) ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων που... για τους λάτρεις της παράδοσης σίγουρα άφησε πίσω σε πολύτιμο έδαφος στην κούρσα του τίτλου τους "πράσινους", που απώλεσαν δύο ακόμα βαθμούς και ενώ είναι ήδη μειον πέντε από την κορυφή.
Στην εικόνα του ματς οι "πράσινοι" στο τέλος με πιο επιθετικό σχήμα πίεσε, έχασε δύο πολύτιμες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το "διπλό".

Για τα θλιβερά επεισόδια, τόσο ο κ. Πηλαδάκης όσο και ο κ. Αντωνιάδης έκαναν εκκλήσεις αλλά δεν έγιναν ιδιαίτερα πειστικοί προς τους οπαδούς τους που συνέχισαν τα επεισόδια μεταξύ τους, για αρκετή ώρα.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Λάρισα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Κοτσόλης, Κώτσιος, Βενετίδης, Νταμπίζας, Κυριακίδης, Σολάνο (71΄Κυριάκος), Πάρα (78' Τσίγκας), Σαρμιέντο, Φωτάκης, Ιγκλέσιας, Ζουράφσκι (91' Κατσιαρός).

Παναθηναϊκός (Χενκ Τεν Κάτε): Γκαλίνοβιτς, Τζιόλης, Γκάμπριελ (70' Σαλπιγγίδης), Σιμάο, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Καραγκούνης (60' Κλέιτον), Νίλσον, Ρουκάβινα (80΄Νίνης), Μάντζιος.

Γήπεδο: "Αλκαζάρ"

Διαιτητής: Καλόπουλος (Θεσ/κης)

Βοηθοί: Μπερσής, Τρύφωνας

Κίτρινες: Κώτσιος, Φωτάκης (2), Κυριάκος / -

Κόκκινες: Φωτάκης
Με μια ματιά
Με επιθετικό πνεύμα και σύστημα 4-3-3 παρέταξε την ομάδα του ο Μαρίνος Ουζουνίδης που είχε δηλώσει ότι ήθελε να πάρουν την νίκη για να ανέβει η αυτοπεποίθησή τους. Σολάνο, Ζουράφσκι και Πάρα οι τρεις επιθετικές επιλογές της ΑΕΛ.

Ο Γιοσού Σαριέγκι που αρχικά είχε δηλωθεί στην ενδεκάδα από πλευράς Παναθηναϊκού, ένιωσε ενοχλήσεις στα αποδυτήρια μετά το "ζέσταμα" και τη θέση του στο αρχικό σχήμα πήρε ο Τζιόλης με τον Σιμάο να μετακομίζει στο κέντρο της άμυνας. Τα υπόλοιπα πρόσωπα της ενδεκάδας ήταν αναμενόμενα με τον Ρουκάβινα να είναι πίσω από τον Μάντζιο.

Σαρμιέντο και Βενετίδης στο πρώτο δεκάλεπτο προσπάθησαν με διαδοχικά σουτ να απειλήσουν τον Γκαλίνοβιτς αλλά δεν τα κατάφεραν. Η εικόνα από το γήπεδο μεταφέρθηκε στις εξέδρες με τους οπαδούς των δύο ομάδων να ανταλλάσουν καπνογόνα και λίγο μετά τους φίλους του Παναθηναϊκού να τα βάζουν με τα ΜΑΤ. Στο αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι στο 15' είχαν την πρώτη καλή φάση όταν μετά την σέντρα από τα δεξιά του Μάντζιου, ο Τζιόλης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κοτσόλη.

Τρία λεπτά αργότερα (18'), το πολύ δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας έξω από τη μεγάλη περιοχή, πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γκαλίνοβιτς. Τα συναισθήματα άλλαξαν όταν στο 22' ο Νίλσον έκανε την σέντρα και ο Μάντζιος στην κίνηση λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ για τους "πράσινους".

Στο 29' υπήρξε προσωρινή διακοπή αγώνα, με οπαδούς των δύο ομάδων να έχουν μπει στο γήπεδο και να ανταλλάσουν καρέκλες και φωτοβολίδες στο ταρτάν του "Αλκαζάρ" σε μια εικόνα ντροπής... μπροστά στα μάτια μάλιστα του προέδρου της Σούπερ Λίγκα.

Μουδιασμένα ήταν τα υπόλοιπα δεκαπέντε και κάτι λεπτά του ματς, αφού οι 22 ποδοσφαιριστές ήταν επηρεασμένοι από την διακοπή και τα όσα παρακολούθησαν.

Στο 33' μια δυνατή εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη δεν ανησύχησε τον Κοτσόλη που πέρασε άουτ. Αντίθετα, δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ, όταν μετά το γέμισμα του Σολάνο από τα δεξιά, δεν μπόρεσαν να βάλουν την προβολή οι Πάρα και Φωτάκης, με τη μπάλα να καταλήγει με την παρέμβαση του Βύντρα στην αγκαλιά του Γκαλίνοβιτς. Η τελευταία καλή στιγμή ήταν και πάλι των "βυσσινί" όταν ο Σαρμιέντο με δυνατό σουτ πάλι απείλησε τον Κροάτη πορτιέρο του "τριφυλλιού".

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για τους γηπεδούχους αφού μετά από έξι λεπτά άνοιξαν το σκορ στην πρώτη τους επίσκεψη. Ηταν το 51' όταν μετά από ατομική ενέργεια του Κώτσιου και επέλαση από το χώρο του κέντρου, έβγαλε σέντρα στην καρδιά της άμυνας του "τριφυλλιού", και ο Ζουράφσκι στην κίνηση πήρε τη κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς που έκανε άστοχη έξοδο. Το γκολ αυτό έβαλε "φωτιά" στις εξέδρες του Αλκαζάρ για τους "βυσσινί" οπαδούς.

Ο Χενκ Τεν Κάτε είδε την ομάδα του να είναι με την "πλάτη" στον τοίχο και έβγαλε από το ματς τον επηρεασμένο Καραγκούνη και έβαλε στο ματς τον Κλέιτον. Ο Βραζιλιάνος επτά λεπτά μετά την είσοδό του σκόραρε εναντίον της παλιάς του ομάδας και έφερε το ματς στα ίσα. Μετά την σέντρα του Νίλσον από τα δεξιά, ο Ρουκάβινα δεν κατάφερε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε, με τον Κλέιτον έστειλε τη μπάλα με ανάποδο ψαλίδι στην δεξιά γωνία της εστίας του Κοτσόλη, χωρίς ωστόσο να πανηγυρίσει.

Ο Ολλανδός τεχνικός που ζητούσε πίεση από τους παίκτες του έριξε στα τελευταία 20 λεπτά στο ματς τόσο τον Σαλπιγγίδη όσο και τον Νίνη. Η εδαφική υπεροχή των φιλοξενούμενων δεν ήταν αρκετή για να "σπάσουν" την αμυντική γραμμή των "βυσσινί".

Η πίεση των τελευταίων λεπτών και η ένταση ήταν μεγάλη και το ματς "κρέμονταν" σε μια κλωστή. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήθελαν το "διπλό" και στο τελευταίο δίλεπτο έχασαν ισάριθμες ευκαιρίες για να το πάρουν.

Στο 88' ο Μάντζιος απέφυγε τον Κώτσιο σέρβιρε στον σκόρερ του "τριφυλλιού" Κλέιτον σο ύψος του πέναλτι αλλά το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ. Ενα λεπτό αργότερα, (89') ήταν η σειρά του Ζιλμπέρτο Σίλβα να αστοχήσει εξ' επαφής όταν μετά το κόρνερ του Νίνη, ο Βραζιλιάνος μόνος του μπροστά στο τέρμα σουταρε άουτ.
Συνέντευξη Τύπου
Μαρίνος Ουζουνίδης (Λάρισα):" ( για τα επεισόδια...) Θέλουμε τη βοήθεια των φιλάθλων μας σε όλους τους αγώνες. Όμως δεν είναι σωστό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Είναι άσχημες αυτές οι καταστάσεις."

" Πιστεύω ότι έγινε ένα καλό ματς και από τις δύο ομάδες. Το γεγονός ότι δεν υπήρχαν πολλά φάουλ, βοήθησε στο να υπάρξει καλός ρυθμός. Στο α’ μέρος δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες και θεωρώ ότι μέχρι το 1-0 ήμασταν πολύ καλύτεροι από τον Παναθηναϊκό.

Στη συνέχεια το ματς άλλαξε εικόνα. Ο Παναθηναϊκός ανέβασε την απόδοσή του ειδικά στον μεσοεπιθετικό τομέα, πίεσε, έφτασε στην ισοφάριση. Και οι δύο μπορούσαν να κερδίσουν. Είχαμε κι εμείς τις ευκαιρίες μας, όπως είχε κι ο Παναθηναϊκός τις δικές του. Δεν ήταν φυσιολογικό να γυρίσουμε πίσω μετά το γκολ. Λειτούργησε, όμως, το ένστικτο των ποδοσφαιριστών

."

"( για Κλέιτον...) Είναι ένας παίκτης ο οποίος με τις ατομικές ενέργειές του καταργούσε τα συστήματα και έδινε αβαντάζ στον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον είναι ένας παίκτης που από μόνος του μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες ενός αγώνα".

Χενκ Τεν Κάτε (Παναθηναϊκός):" ( για τα επεισόδια...) Αποπροσανατολίστηκαν οι παίκτες με τα επεισόδια. Ελπίζω να μην έχομε τραυματίες. Πρέπει να βελτιωθεί η κατάσταση, διότι το ποδόσφαιρο είναι διασκέδαση κι όχι πόλεμος. Μετά απ’ αυτά που είδα, πραγματικά θα το σκεφτόμουν να πήγαινα στο γήπεδο με την οικογένεια μου."

" Εχουμε πάρει εκτός έδρας νίκες κόντρα στον Άρη, στον Πανιώνιο, αλλά και στη Βρέμη. Είναι μοιρασμένα τα παιχνίδια και επαναλαμβάνω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ηθελα να αγωνιστεί ο Σαριέγκι, όμως είχε πρόβλημα στον προσαγωγό. Αντιθέτως, ο Τζιόλης δεν προοριζόταν για βασικός. Αναγκαστικά γυρίσαμε τον Σιμάο σε θέση στόπερ, με τους Ζιλμπέρτο με Τζιόλη στα αμυντικά χαφ. Στην επανάληψη πέρασε ο Ζιλμπέρτο στόπερ και βελτιώθηκε η απόδοσή μας. Θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει ακόμα ένα γκολ, καθώς χάσαμε κλασσικές ευκαιρίες στο τέλος και δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Και αυτό πρέπει να μας προβληματίσει

."

"( για την διαφορά εικόνας σε α' και β' μέρος) Η διαφορά είναι στη νοοτροπία. Στο α’ μέρος λάθος νοοτροπία με αποτέλεσμα η Λάρισα να είναι καλύτερη και να μας δημιουργήσει πρόβλημα. Όμως στην επανάληψη αντιμετωπίσαμε πιο σωστά το παιχνίδι. Οι αλλαγές βοήθησαν ώστε να πάρουμε τα ηνία της αναμέτρησης. Μετά το γκολ η Λάρισα οπισθοχώρησε, βρήκαμε χώρο, δημιουργήσαμε φάσεις, αλλά δεν σκοράραμε.

Δεν φοβήθηκα ότι μπορούσε να χαθεί το ματς. Άλλωστε το γκολ της Λάρισας προήλθε από μια συνολική αδράνεια της ομάδας και συνεχόμενα λάθη. Εχουμε πρόβλημα στο εύκολο γκολ. Δημιουργούμε πολλές φάσεις όμως πετυχαίνουμε πολύ λίγα γκολ αναλογικά με τις ευκαιρίες που έχουμε. Δεν είναι καλό αυτό. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια

"

Αντωνιάδης (α' αντιπρόεδρος ΠΑΕ Παναθηναϊκός):" Είναι μια μαύρη ημέρα τόσο για τον Παναθηναϊκό όσο και το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δυστυχώς κάποιοι έκαναν τόσα χιλιόμετρα όχι για να παρακολουθήσουν έναν ποδοσφαιρικό αγώνα".

(για το τι πρέπει να αλλάξει) " Ισως η απαγόρευση μετακίνησης οπαδών να είναι ένα μέτρο".

Κλέιτον:" Είμαι χαρούμενος που επέστρεψα και με χειροκρότησε ο κόσμος της Λάρισας. Σημαίνει ότι αναγνωρίζουν πως πρόσφερα στην ομάδα. Χάρηκα που έβαλα γκολ. Είμαι επαγγελματίας, παίζω για το καλό του Παναθηναϊκού πλέον.

Ήμουν λίγο άτυχος στο τέλος αφού αναπήδησε η μπάλα και ερχόταν και αντίπαλος πίσω μου που με πίεσε. Έχασα τα βήματα μου και έκανα ψηλά το σουτ, χάνοντας την ευκαιρία. Είναι δύσκολο να κερδίσεις την Λάρισα, προσπαθήσαμε να παίξουμε δυνατά αλλά είχαμε μια καλή ομάδα απέναντι μας. Κυνηγάμε το πρωτάθλημα αλλά πρέπει να είμαστε και προσεκτικοί.

Κάναμε κάποιες ευκαιρίες με τον Μάντζιο στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο παίξαμε καλύτερα. Έχουμε πολλούς ποδοσφαιριστές και όλοι μπορούν να βοηθήσουν την ομάδα, υπάρχει πλούσιο ρόστερ. Αυτό μετράει πολύ σε μια ομάδα που θέλει να κατακτήσει τίτλους

".
Όλα τα λεφτά...
Το "ψαλιδάκι" του Σίλβα Κλέιτον... σε μια αμιγώς βραζιλιάνικη "μαγική" ενέργεια που είχε ευτυχή κατάληξη.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τα επεισόδια και το ξύλο σώμα με σώμα που είχαμε στις εξέδρες και όχι μόνο του Αλκαζάρ μεταξύ των δύο οπαδών γεγονός που δεν βοήθησε στην εξέλιξη του αγώνα αφού οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων έδειχναν να είναι επηρεασμένοι. Ακόμα την κακή διαχείριση της αστυνομίας στο γεγονός αυτό.
To Live του αγώνα...
Η 11άδα των φιλοξενούμενων Παναθηναϊκός
Χενκ Τεν Κάτε: Γκαλίνοβιτς, Τζιόλης, Γκάμπριελ, Σιμάο, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Καραγκούνης, Νίλσον, Ρουκάβινα, Μάντζιος
Η 11άδα των γηπεδούχων Λάρισα
Ουζουνίδης: Κοτσόλης, Κώτσιος, Βενετίδης, Νταμπίζας, Κυριακίδης, Σολάνο, Πάρα, Σαρμιέντο, Φωτάκης, Ιγκλέσιας, Ζουράφσκι
Στοιχεία Αγώνα
Διαιτητής: Καλόπουλος
Επόπτες: Μπερσής, Τρύφωνας
4ος: Ντάκος

1' Έναρξη αγώνα
4' Σχόλιο
Ο Ζόσου Σαριέγκι είχε δηλωθεί στην αρχική ενδεκάδα από πλευράς Παναθηναϊκού, αλλά ένιωσε ενοχλήσεις και τη θέση του στο αρχικό σχήμα πήρε ο Τζιόλης.
5' Σουτ Λάρισα Σαρμιέντο
Πολύ δυνατό μακρινό σουτ του Σαρμιέντο, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.
12' Σχόλιο
Η Λάρισα μπήκε πιο επιθετικά στο παιχνίδι, ενώ ο Παναθηναϊκός άρχισε να ισορροπεί το ματς μετά το πρώτο 5λεπτο.
12' Σουτ Λάρισα Βενετίδης
Σουτ του Βενετίδη με το αριστερό έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
14' Σχόλιο
Άσχημες εικόνες στις εξέδρες, με τους εκδρομείς οπαδούς του Παναθηναϊκού να πετούν καρέκλες στις δυνάμεις των ΜΑΤ, και τους οπαδούς των δύο ομάδων να κάνουν ανταλλαγή φωτοβολίδων.
15' Ευκαιρία Παναθηναϊκός Τζιόλης
Σέντρα από τα δεξιά του Μάντζιου, ο Τζιόλης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κοτσόλη.
18' Σουτ Λάρισα Ιγκλέσιας
Πολύ δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γκαλίνοβιτς.
25' Ευκαιρία Παναθηναϊκός Μάντζιος
Σέντρα από τα δεξιά του Νίλσον, ο Μάντζιος έπιασε το μονοκόμματο γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι, και η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κοτσόλη.
28' Σχόλιο
Προσωρινή διακοπή αγώνα, με οπαδούς των δύο ομάδων να έχουν μπει στο γήπεδο και να ανταλλάσουν καρέκλες και φωτοβολίδες στο ταρτάν του "Αλκαζάρ"!
32' Σχόλιο
Το παιχνίδι ξανάρχισε μετά από διακοπή πέντε λεπτών.
34' Σουτ Παναθηναϊκός Καραγκούνης
Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Καραγκούνη αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε έξω από το δεξί δοκάρι του Κοτσόλη.
35' Ευκαιρία Λάρισα
Γέμισμα του Σολάνο από τα δεξιά, δεν μπόρεσαν να βάλουν την προβολή δύο παίκτες της Λάρισας, με τη μπάλα να καταλήγει με την παρέμβαση του Σπυρόπουλου στην αγκαλιά του Γκαλίνοβιτς.
40' Σουτ Λάρισα Σαρμιέντο
Ωραίο κοντρόλ του Σαρμιέντο και δυνατό ευθύβολο μακρινό σουτ, η μπάλα έφυγε 1 μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.
45' Έναρξη καθυστερήσεων
Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
45' Σουτ Παναθηναϊκός Μάντζιος
Σουτ του Μάντζιου έξω από την πέριοχή μετά από λάθος του Σαρμιέντο, ο Κώτσιος έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
49' Σουτ Παναθηναϊκός Γκάμπριελ
Σουτ του Γκάμπριελ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ, χωρίς να ανησυχεί ιδιαίτερα ο Κοτσόλης.
50' Σχόλιο
Εδώ και αρκετά λεπτά έχει ξεκινήσει καρεκλοπόλεμος μεταξύ των οπαδών της Λάρισας και του Παναθηναϊκού.
51' Γκολ Λάρισα Ζουράφσκι
1-0 η Λάρισα με τον Ζουράφσκι! Φοβερή ατομική ενέργεια του Κώτσιου και επέλαση από το χώρο του κέντρου, μετά από κόντρες η μπάλα έφτασε και πάλι σε αυτόν, έβγαλε "γλυκιά" σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τον Ζουράφσκι να παίρνει τη κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς που έκανε άστοχη έξοδο.
58' Σχόλιο
Το γκολ του Ζουράφσκι έχει δώσει ψυχολογία στη Λάρισα, η οποία δείχνει να έχει τον έλεγχο του αγώνα.
60' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Κλέιτον να παίρνει τη θέση του Καραγκούνη.
66' Σουτ Παναθηναϊκός Τζιόλης
Δυνατή και ευθύβολη εκτέλεση φάουλ από τον Τζιόλη, η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι του Κοτσόλη.
67' Γκολ Παναθηναϊκός Κλέιτον
1-1 ο Παναθηναϊκός με τον Κλέιτον! Σέντρα του Νίλσον από τα δεξιά, ο Ρουκάβινα δεν κατάφερε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε, με τον Κλέιτον να στέλνει τη μπάλα με ανάποδο ψαλίδι στην δεξιά γωνία της εστίας του Κοτσόλη.
68' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Κώτσιος
70' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Σαλπιγγίδη να παίρνει τη θέση του Γκάμπριελ.
72' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Πρώτη αλλαγή για τη Λάρισα, με τον Κυριάκο να παίρνει τη θέση του Σολάνο.
73' Ευκαιρία Παναθηναϊκός Μάντζιος
Αριστερό διαγώνιο σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή, απέκρουσε με το αριστερό πόδι ο Κοτσόλης.
76' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Φωτάκης
79' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Δεύτερη αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Τσίγκας πήρε τη θέση του Πάρα.
79' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Νίνη να παίρνει τη θέση του Ρουκάβινα.
88' Ευκαιρία Παναθηναϊκός Κλέιτον
Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία κίνηση του Μάντζιου και πάσα στον σκόρερ Κλέιτον, όμως το πλασέ του Βραζιλιάνου έφυγε ψηλά άουτ.
89' Ευκαιρία Παναθηναϊκός Σίλβα
Εκτέλεση κόρνερ από τον Νίνη, ο Ζιλμπέρτο Σίλβα πετάχθηκε στην καρδιά της άμυνας της Λάρισας, με την προβολή του να στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κοτσόλη.
90' Έναρξη καθυστερήσεων
90' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Τελευταία αλλαγή για τη Λάρισα, ο Κατσιαρός πήρε τη θέση του Ζουράφσκι.
90' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Κυριάκος
90' Κόκκινη κάρτα Λάρισα Φωτάκης