Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΡΗΣ

Λεβαδειακός-Άρης 0-2

Κάμπορα Κάλβο

Ο Άρης κέρδισε με 0-2 τον Λεβαδειακό στην Λιβαδειά χάρη στα γκολ των Κάμπορα στο 41' και Ναφτί στο 78'

Ο Άρης πέρασε νικηφόρα μέσα από την Λιβαδειά με 0-2, χάρη στο γκολ του Κάμπορα με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή του Στρατηλάτη και του Ναφτί με ωραίο πλασέ στο 78ο λεπτό.
Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης για δυο περιπτώσεις πέναλτι. Μια στο 57' με τον Βαγγελή που ανέτρεψε τον Βασιλείου έξω από την μεγάλη περιοχή όπως φάνηκε στο ριπλέι, και μια στο 67ο λεπτό όταν ο Νέτο βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή του Σηφάκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Γήπεδο: Λιβαδειάς
Διαιτητής: Σταθόπουλος(Αχαΐας)
Βοηθοί: Δάλλας(Ηπείρου), Σωτηρόπουλος(Αχαΐας) 4ος: Μανιάτης(Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Παπατριανταφύλλου(Κιλκίς)

Ερνάντεθ(Λεβαδειακός): Στρατηλάτης, Μασάδο, Μουλόπουλος(Μπαλβορίν 83'), Χαλούλος, Μπράνκο, Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Ζησόπουλος, Ριμπέϊρο(Μπούσι 56'), Αγκάλι(Βασιλείου 56'), Ναπολεόνι.

Κούπερ(Άρης): Σηφάκης, Νέτο, Κουλουχέρης, Γκιάρο, Βαγγέλη, Ναφτί, Κάλβο(Πίτου Γκαρσία 87'), Φερνάντες, Γκρασιάν, Κόκε(Χαβίτο 75'), Κάμπορα (Λαμπριάκος 84').

Κίτρινες: Νέτο(26' Άρης), Μασάδο (43' Λεβαδειακός), Μπούσι (59' Λεβαδειακός), Ταραλίδης (90' Λεβαδειακός).
Κόκκινες: -

Με μια ματιά

Με αρκετές απουσίες ταξίδεψε στην Λιβαδειά ο Άρης για την αναμέτρηση με τον Λεβαδειακό, αφού Αράνο, Νασούτι, Αμπρέου και Ρομπέρζ δεν είναι στην αποστολή για το ματς με τους Βοιωτούς.

Από την πλευρά του ο Λεβαδειακός ήθελε να εκμεταλλευτεί τις απουσίες των κίτρινων και να πάρει κάποιους βαθμούς, για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις τις βαθμολογίας.

Στο γήπεδο υπήρχε και πανό από φίλους των γηπεδούχων που έκαναν αναφορά στον αδικοχαμένο 16χρονο Αλέξη Γρηγορόπουλο και το οποίο ανέφερε: "Ένα χρόνο μετά δεν ξεχνούμε δεν συγχωρούμε ".

Ανοικτό ματς-ευκαιρίες εκατέρωθεν

Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν πολύ ανοικτό και για τις δυο ομάδες, με τον Λεβαδειακό ωστόσο στα πρώτα δέκα λεπτά να είναι ο πρωταγωνιστής.

Η πρώτη φάση για τους γηπεδούχους έγινε μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο Μουλόπουλος βρήκε ωραία τον Σερζίνιο από τα δεξιά. Ο Βραζιλιάνος έκανε τη σέντρα μέσα στην περιοχή του Άρη, όμως ο Αγκάλι αν και σε καλή θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Τρία λεπτά αργότερα ο Λεβαδειακός έφτασε μια ανάσα από το 1-0, όταν ο Μπράνκο εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ από τα αριστερά, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Σηφάκη και να βγαίνει άουτ.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 15', με διπλή ευκαιρία. Συγκεκριμένα ο Βαγγέλη πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, όμως Μουλόπουλος έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Στην συνέχεια της φάσης ο Κάμπορα με εξουδετερωμένο τον Στρατηλάτη έκανε το σουτ, το οποίο πήγε πάνω στον Μασάδο που έδιωξε μακριά.

Ευκαιρίες εσείς; Γκολ εμείς

Στην συνέχεια του αγώνα μπορεί ο Άρης να είχε την κατοχή της μπάλας, όμως ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που δημιούργησε ευκαιρίες.

Στο 30ο λεπτό ο Ταραλίδης εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά με εξωτερικό φάλτσο, με τον Σηφάκη να πετάγεται στην αριστερή του γωνία και να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μπάρκογλου βρέθηκε μόνος του έξω από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έκανε το σουτ, με τον Σηφάκη να διώχνει με δυσκολία.

Η απάντηση του Άρη ήρθε στο 41ο λεπτό, όταν ο Κάλβο εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, με τον Κόκε να κάνει μαγική μπαλιά στον Κάμπορα μέσα στην μικρή περιοχή του Στρατηλάτη, και με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Έτσι έκλεισε και το πρώτο μέρος.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Άρη να είναι πρωταγωνιστής, αφού έκανε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ.

Στο 50' Ο Κάβλο ελίχθηκε μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού και έκανε το σουτ, όμως ο Στρατηλάτης ήταν σε καλή θέση και έδιωξε σε κόρνερ. Δυο λεπτά αργότερα ο Ισπανός έκανε σέντρα μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, με την μπάλα να φτάνει στον Φερνάντες, μετά από κόντρες. Το σουτ του ωστόσο ήταν κακό.

Διαμαρτυρίες για πέναλτι

Στο 57ο λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, όταν ο Βαγγέλη έκανε το τάκλιν με τον Βασιλείου να πέφτει μέσα στην μεγάλη περιοχή του Σηφάκη.

Η φάση ήταν αρκετά δύσκολη, αφού το ριπλέι της τηλεόρασης δεν ήταν αρκετά διαφωτιστικό. Παρόλα αυτά ο αμυντικός του Άρη φαίνεται να ανατρέπει τον επιθετικό του Λεβαδειακού, έξω όμως από την μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού.

Στο 66' ο Μπράνκο έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια, όταν και πήγε να "κρεμάσει" τον Σηφάκη με ασύλληπτο σουτ, όμως η μπάλα βρήκε για δεύτερη φορά στο δοκάρι.

Δυο λεπτά αργότερα ο Άρης έφτασε μια ανάσα από το να κάνει το 2-0, με τον Κόκε να χάνει μια απίστευτη ευκαιρία. Συγκεκριμένα μετά από ένα φάουλ στη μεσαία γραμμή, οι παίκτες του Λεβαδειακού διαμαρτυρήθηκαν, με τους παίκτες του Άρη να εκτελούν γρήγορα το φάουλ και να βγαίνουν τέσσερις με έναν μέσα στην περιοχή του Στρατηλάτη.

Ο Κόκε αν και μόνος του μέσα την περιοχή των γηπεδούχων έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Στο ίδιο χρονικό διάστημα οι παίκτες του Λεβαδειακού διαμαρτυρήιηκαν εκ νέου για πέναλτι, όταν ο Ναφτί έδιωξε αδύναμα την μπάλα από την μικρή περιοχή της ομάδας του, με τον Νέτο να την βρίσκει στο χέρι του. Ο διαιτητής της αναμέτρησης ωστόσο έδειξε την συνέχεια του αγώνα.

Μαγικός συνδυασμός και 0-2

Ο Άρης κατάφερε να κάνει το 0-2 στο 78ο λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό των Κάλβο και Ναφτί. Συγκεκριμένα ο Ισπανός μέσος πέρασε δυο ποδοσφαιριστές στην μεσαία γραμμή και έβγαλε ωραία κάθετη μπαλιά στον Ναφτί που είχε προωθηθεί, με τον τελευταίο να πλασάρει ψύχραιμα και να κάνει το 0-2.

Το παιχνίδι μετά το 0-2 ουσιαστικά τελείωσε, αφού πέραν από κάποια δυνατά μαρκαρίσματα καμία ομάδα δεν έκανε κάποια ευκαιρία μπροστά από τις δυο εστίες, μέχρι την λήξη του αγώνα.

Συνέντευξη Τύπου από τον Πάρη Τσελεπίδη

Έκτορ Ραούλ Κούπερ (προπονητής Άρης): "Οι τρεις βαθμοί που πήραμε είναι σημαντικοί. Στα τελευταία παιχνίδια υπήρχε μία απελπισμένη προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μου να φθάσει στη νίκη κάτι που φάνηκε και πάλι όπου κατά διαστήματα είχαμε πολύ νευρικότητα και πίεση. Είχαμε ευκαιρίες που η ομάδα δεν τις τελείωσε. Δεν τις μετέτρεψε σε γκολ.

Μία ακόμη δυσκολία είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία ψηλή ομάδα με κάθε στημένο να ήταν και ένας κίνδυνος. Θεωρώ ότι το γκολ έδωσε ηρεμία στην ομάδα. Από εκεί και πέρα αν θεωρήσουμε ότι ο Λεβαδειακός μας ξάφνιασε με κάποια μακρινά σουτ και πετυχημένα. Τη φορά αυτή είχαμε και εμείς την σταγόνα της τύχης για να κερδίσουμε ένα παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο που ήταν διαφορετικό η ομάδα μου είχε περισσότερη ηρεμία στο παιχνίδι όταν η ομάδα δημιουργούσε τόσες αντεπιθέσεις δεν πρέπει να αστοχεί. Το σημαντικό ήταν η νίκη.

Δεν κάναμε ωστόσο κάποιο εξαιρετικό παιχνίδι και στην συνέχεια θα απαιτήσω πολλά περισσότερα. Τουλάχιστον έσπασε αυτό το αρνητικό σερί που είχαμε εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι θα μας δώσει την απαιτούμενη ηρεμία με ισορροπία σε όλες τις γραμμές και να αρχίσουμε να κοιτάμε κατάματα τις ομάδες που έχουμε από πάνω μας και να φέρουμε τον Άρη όσο πιο ψηλά γίνεται. Ο Λεβαδειακός έδωσε μια πολύ μεγάλη μάχη. Αυτό που θα επαναλάβω είναι ότι κρατάμε τους τρεις βαθμούς της νίκης για να έχουμε καλύτερο κλίμα για να συνεχίσουμε την δουλειά μας"

.

Για την εικόνα που έχει μέχρι τώρα από το ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά και την διαιτησία δεδομένων των διαμαρτυριών του Λεβαδειακού και αυτών του Άρη την περασμένη αγωνιστική είπε:

"Κάτι το οποίο το λέω εδώ και πολύ καιρό και το μιλήσαμε και με τους ποδοσφαιριστές μου είναι ότι δεν είμαστε διαιτητές. Λάθη διαιτητικά εξάλλου υπάρχουν σε όλο τον κόσμο και όχι μόνο στην Ελλάδα οπότε η μόνη λύση για μας είναι να παίζουμε ποδόσφαιρο και να κερδίζουμε τα παιχνίδια. Και θα πω ότι ο ποδοσφαιριστής δεν μπορεί να λαμβάνει τον ρόλο του διαιτητή και του οπαδού εκτός της δικής του δουλειάς γιατί δεν θα μπορεί να μένει συγκεντρωμένος στην δική του δουλειά μέσα στο γήπεδο. Το έχω ξαναπεί ότι στο τέλος μιας χρονιάς μπορείς να δεις που έχεις ευνοηθεί και αδικηθεί.

Δεν θέλω να σχολιάζω την διαιτησία και από την αρχή είχα πει παρά την εχθρική διαιτησία που είχαμε στα τρία τελευταία μας και πρώτα μου παιχνίδια στην ομάδα ότι θα κοιτάξουμε το πώς θα αφοσιωθούμε στην δική μας δουλειά και θα διορθώσουμε τα δικά μας λάθη για να πάμε μπροστά. Αυτήν την άποψη την έχω και τώρα μετά από τρεις αγωνιστικές στον πάγκο του Άρη. Στην πορεία μπορεί να αλλάξω γνώμη ωστόσο την στιγμή αυτή θέλω να διορθωνόμαστε για να κερδίζουμε παιχνίδια στον αγωνιστικό χώρο"

.

Για το αν έμεινε ικανοποιημένος από την τακτική της ομάδας του δήλωσε: "Πιστέψαμε ότι αν βάζαμε τον Γκρασιάν στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα είχαμε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας. Στο δεύτερο ημίχρονο έκανα και μία κίνηση τακτικής με τον Χαβίτο αντί του Κόκε και τον Γκρασιάν για να κάναμε και άλλη ζημιά. Είχαμε μία καλή εμφάνιση από τον Γκρασιάν και ήταν θετικό για την ομάδα".

Κίκε Ερνάντεθ (προπονητής Λεβαδειακού): "Σίγουρα το σημερινό παιχνίδι ήταν πολύ σημαντικό για μας. Είχαμε ανάγκη αυτήν την νίκη για να βγούμε από την ζώνη του υποβιβασμού και μετά και το προηγούμενο παιχνίδι να βγούμε από αυτήν την ζώνη. Μπήκαμε καλά στην αρχή όπου δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Παίζαμε από τα πλάγια και είχαμε την κατοχή της μπάλας και είχαμε την ευκαιρία να πετύχουμε κάποιο γκολ στο 0-0. Και ο Άρης όμως είχε μια καλή ευκαιρία με τρία σουτ στην ίδια φάση.

Νομίζω όμως ότι δεν αξίζαμε στο ημίχρονο να πάμε με το 1-0 σε βάρος μας αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μία κομβική φάση το πέναλτι πάνω στον Βασιλείου. Από την θέση μου νομίζω ότι ήταν πέναλτι και θα μπορούσε να είχε αλλάξει το παιχνίδι. Προσπαθήσαμε ωστόσο να τοποθετήσουμε περισσότερους παίκτες στην επιθετική γραμμή και να πιέσουμε πιο ψηλά κάτι που είχε ρίσκο γιατί ο Άρης είναι μία επικίνδυνη ομάδα. Αλλά όπως και να έχει η ομάδα έβγαλε μία πάρα πολύ εντύπωση προς τα έξω και αν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι θα βγούμε από την θέση που βρισκόμαστε μέχρι τώρα"

.

Για την δεύτερη κακή άμυνα αλλά και επίθεση που διαθέτει η ομάδα του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League δήλωσε:

"Σίγουρα η στατιστική δεν λέει ψέματα. Χρειαζόμαστε γκολ με τους επιθετικούς μας να είναι εκείνοι που εχουνε τις περισσότερες ευκαιρίες. Επίσης και τα γκολ που δεχόμαστε είναι ένα άλλο πρόβλημα χωρίς αμφιβολία. Ναι σίγουρα χρειαζόμαστε γκολ από τους επιθετικούς μας".

Για το αν σκέφτεται απόκτηση επιθετικού στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου τόνισε: "Προτιμώ να δουλεύουμε μέρα με την ημέρα. Ο σύλλογος κάνει κινήσεις και θα ενισχυθούμε εκεί που πονάμε".

Όλα τα λεφτά...

Η ομάδα του Άρη για πρώτη φορά ίσως στο πρωτάθλημα, πλην του Κόκε, υπήρξε ουσιαστική στις ευκαιρίες που είχε. Δυο φορές χρειάστηκε να πετύχει κάποιο τέρμα και το έκανε με τους Κάμπορα και Ναφτί να χαρίζουν τους τρεις βαθμούς στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ας ξεχάσουμε καλύτερα...

Tον Σέρχιο Κόκε. Έχασε τα άχαστα για άλλο ένα παιχνίδι, ενώ ήταν πολύ αργός στις αντιδράσεις του. Αποκορύφωμα η απίστευτη ευκαιρία που έχασε ολομόναχος μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, όπου έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

To Live του αγώνα...

Στοιχεία Αγώνα
Η 11άδα των γηπεδούχων
(Κίκε Ερνάντεθ): Στρατηλάτης, Μασάδο, Μουλόπουλος, Χαλούλος, Μπράνκο, Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Ζησόπουλος, Ριμπέϊρο, Αγκάλι, Ναπολεόνι
Η 11άδα των φιλοξενούμενων
(Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Κουλουχέρης, Γκιάρο, Βανγκελί, Ναφτί, Κάλβο, Φερνάντες, Γκρασιάν, Κόκε
Βοηθοί: Δάλλας(Ηπείρου), Σωτηρόπουλος(Αχαΐας)
4ος: Μανιάτης(Αρκαδίας)

1' Έναρξη αγώνα
4' Ευκαιρία Λεβαδειακός Σερζίνιο
Επικίνδυνη σέντρα Σερζίνιο από τα δεξιά, ο Σηφάκης έκοψε την πορεία της μπάλας και απομάκρυνε τον κίνδυνο.
9' Δοκάρι Λεβαδειακός Μπράνκο
Εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή του Μπράνκο με το δεξί, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη και απομακρύνεται.
10' Σχόλιο
Ο Λεβαδειακός έχει πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και έχει απειλήσει ήδη δό φορές την εστία των "κιτρίνων".
15' Ευκαιρία Λεβαδειακός
Τριπλή -εκπληκτική- ευκαιρία για τον Άρη να ανοίξει το σκορ! Αρχικά η κεφαλιά του Βανγκελί από το ύψος της μικρής περιοχής αποκρούεται πάνω στη γράμμη από τον Μουλόπουλο, ο Κάμπορα κάνει το σουτ αλλα αποκρούεται και αυτό πάνω στη γραμμή, ενώ η φάση τελειώνει με κεφαλιά του Βανγκελί που φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
20' Κεφαλιά Άρης Κάμπορα
Σέντρα του Κόκε από τα δεξιά, ο Κάμπορα πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα παίρνει ύψος και φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα τον Στρατηλάτη.
21' Σχόλιο
Ωραίος ο ρυθμός στο πρώτο 20λεπτο, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία μεγάλη φάση και τους δύο γκολκίπερ να έχουν πολλή δουλειά.
25' Κίτρινη κάρτα Άρης Νέτο
Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς που την αντικρύζει ο Νέτο.
31' Σουτ Λεβαδειακός Ταραλίδης
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη από τα δεξιά, ο Σηφάκης εκτινάσσεται στην αριστερή γωνία του και αποκρούει με γροθιές.
33' Σουτ Λεβαδειακός Μπάρκογλου
Δυνατό σουτ του Μπάρκογλου έξω από την περιοχή, υποχρεώνει τον Σηφάκη σε μία ακόμα εντυπωσιακή επέμβαση (διώχνει σε κόρνερ).
41' Γκολ Άρης Κάμπορα
Ανοίγει το σκορ ο Άρης, 1-0! Εκτέλεση κόρνερ από τον Κάλβο, ο Κόκε κάνει το γύρισμα με το δεξί πόδι μέσα στη μικρή περιοχή, και από εκεί ο Κάμπορα δεν δυσκολεύεται με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Στρατηλάτη.
43' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός Μασάδο
45' Σουτ Λεβαδειακός Ταραλίδης
Δυνατό ευθύβολο σουτ του Ταραλίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σηφάκη.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
52' Ευκαιρία Άρης Κάλβο
Ευκαιρία για τον Άρη να διπλασιάσει τα τέρματά του. Ο Κάλβο ελίχθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ με το δεξί, με τον Στρατηλάτη να αποκρούει.
54' Σουτ Άρης Κάμπορα
Σουτ του Κάμπορα από θέση πλάγια δεξιά, διώχνει ο Στρατηλάτης και σώζει την ομάδα από βέβαια παραβίαση.
56' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός
Ο Μπούσι παίρνει τη θέση του Σερζίνιο.
Ο Βασιλείου είναι η δεύτερη αλλαγή για το Λεβαδειακό, παίρνοντας τη θέση του Αγκάλι.
58' Ευκαιρία Λεβαδειακός
Ο Βασιλείου προσπάθησε να μπει από τα δεξιά στη μεγάλη περιοχή του Άρη και ο Βανγκελί τον ανέτρεψε στα όρια της μεγάλης περιοχής, με τον διαιτητή να μη δίνει πέναλτι παρά τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
59' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός Μπούσι
67' Δοκάρι Λεβαδειακός Μπράνκο
Δεύτερο δοκάρι στο ματς από τον Μπράνκο! Ο αμυντικός μέσος του Λεβαδειακού δοκιμάζει το αριστερό πόδι του εκτός περιοχής, με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη και να φεύγει στη συνέχεια άουτ.
68' Ευκαιρία Άρης Κόκε
Ο Άρης βγαίνει στην αντεπίθεση την ώρα που οι παίκτες του Λεβαδειακού ζητούσαν πέναλτι σε χέρι του Νέτο μέσα στην περιοχή, ο Κάκο δίνει ωραία μπαλιά στον Κόκε, που αν και αμαρκάριστος στέλνει τη μπάλα πάνω από το δοκάρι του Στρατηλάτη.
76' Αλλαγή παίκτη Άρης
Ο Χαβίτο παίρνει τη θέση του Κόκε.
78' Γκολ Άρης Ναφτί
2-0 ο Άρης! Ωραία κίνηση από τον Κάλβο ο οποίος περνάει μπαλιά στον κενό χώρο, ο Ναφτί έχει διαγράψει πορεία 20 μέτρων και φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, με το πλασέ του να βρίσκει δίχτυα.
81' Σουτ Άρης Χαβίτο
Ο Χαβίτο μπαίνει στη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού από τα δεξιά, με το σουτ του υπό πίεση να αποκρούεται με τα πόδια από τον Στρατηλάτη.
84' Αλλαγή παίκτη Άρης
Ο Λαμπριάκος παίρνει τη θέση του Κάμπορα.
88' Αλλαγή παίκτη Άρης
Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Πίτου Γκαρσία παίρνει τη θέση του Τόνι Κάλβο.
90' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός Ταραλίδης