Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Λεβαδειακός-Καβάλα 2-4 (πέναλτι)

ορουμα αμπουμπακαρι

Η Καβάλα προκρίθηκε στους "8" με 4-2 στα πέναλτι επί του Λεβαδειακού. Στο 0-0 η κανονική διάρκεια του αγώνα

Οι δύο ομάδες δεν παρουσίασαν κάτι αξιόλογο στο πρώτο ημίχρονο, καθώς μόνο κάποια μακρινά σουτ των Μπάρκογλου και Ορούμα απείλησαν τους Ιτάνζ και Μπλάζιτς αντίστοιχα.
Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα ήταν σαφώς καλύτερος, με τους γηπεδούχους να πιέζουν με δύο καλές εκτελέσεις φάουλ του Ταραλίδη, τις οποίες εξουδετέρωσε ο Ιτάνζ. Στη συνέχεια, σπουδαίες ευκαιρίες από κοντινή απόσταση έχασαν οι Ντομπρασίνοβιτς και Ονουάτσι για λογαριασμό των "Αργοναυτών", ενώ στο 77ο λεπτό ο αρχηγός των φιλοξενούμενων αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για διπλό σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπαλβορίν.

Η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση, όπου το αριθμητικό πλεονέκτημα του Λεβαδειακού δεν έκανε τη διαφορά, καθώς η ομάδα του Κίκε Ερνάντεθ δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ιτάνζ, με συνέπεια οι δύο ομάδες να λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Ιτάνζ, ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι του Γκονσάλες, ενώ άστοχος ήταν και ο Σερζίνιο. Από τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μπάρκογλου και Μπεγκόνια, ενώ εύστοχοι για την Καβάλα ήταν οι Ρινκόν, Ψωμάς, Παβίτσεβιτς και Ορούμα.

Διαιτητής: Μ. Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Σερζίνιο - Ντομπρασίνοβιτς

Κόκκινη κάρτα: Ντομπρασίνοβιτς

Λεβαδειακός (Ερνάντεθ): Μπλάζιτς, Κόλτζος, Χαλούλος (99' Μουλόπουλος), Αλεξίου, Σερζίνιο, Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Αμπουμπακάρι, Γκονσάλες, Μπεγκόνια, Μπαλβορίν

Καβάλα (Γούτης): Ιτάνζ, Παβίτσεβιτς, Σιόντης, Οικονόμου, Ψωμάς, Ντουγκλάο, Ντομπρασίνοβιτς, Ορούμα, Σμολάρεκ (55' Ονουάτσι), Μεντί, Σόσιν