X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Λεβαδειακός-Πανθρακικός 2-0

New Image INTIME SPORTS

Με μία πολύ καλή εμφάνιση ο Λεβαδειακός πραγματοποίησε βήμα παραμονής στην κατηγορία επικρατώντας 1-0 του Πανθρακικού

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Λεβαδειακό στο πρωτάθλημα, μετά το θρίλερ της προηγούμενης αγωνιστικής με τη Ξάνθη. Οι παίκτες του Δημήτρη Φαράντου δείχνουν να βρίσκουν τα ψυχικά αποθέματα ώστε να πετύχουν τον στόχο τους.
Ο Λεβαδειακός δεν βρήκε αντίσταση από τους φιλοξενούμενους που παρατάχθηκαν με απουσίες και απείλησαν ελάχιστα. Το ματς, στην μεγαλύτερη διάρκεια, ήταν μονόλογος και μόνο το άγχος βάρυνε τα πόδια των γηπεδούχων, μέχρι την στιγμή που άνοιξε το σκορ ο Αμπουμπακάρι.

Ο Πανθρακικός μπήκε στον αγώνα με ελάχιστη διάθεση να δημιουργήσει και με εμφανής αδυναμίες.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Λεβαδειακός(Δημήτρης Φαράντος): Βαγιέχο, Κόλτζος, Ζησόπουλος, Μουλόπουλος, Γκονζάλες, Μπάρκογλου, Ναπολεόνι, Σόλα, Αμπουμπακάρι, Μαρτορέλ

Πανθρακικός(Παύλος Δερμιτζάκης): Βρονταράς, Αργυρίου, Παπαδόπουλος, Ματεντζίδης, Τζόκιτς, Κανωτίδης, Λόπεζ, Άλβες, Μπερτράντ, Παπουλής, Καζάκης
Με μια ματιά
Από το ξεκίνημα του αγώνα ο Λεβαδειακός επέβαλε τον ρυθμό του. Με την επιθετική τριπλέτα των Ναπολεόνι, Σόλα και Μπάρκογλου δημιούργησε ευκαιρίες, σημαντικότερη εξ αυτών το δυνατό σουτ του Σόλα που έφυγε άουτ μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Ισπανός ήταν ο κυριότερος εκφραστής των επιθέσεων του Λεβαδειακού.

Σε άλλες τρεις περιπτώσεις ο Λεβαδειακός έφθασε κοντά στο γκολ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς επιτυχία.

Η παρουσία του Πανθρακικού ήταν υποτονική. Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη είχαν παθητικό ρόλο, χωρίς διάθεση απειλής της εστίας του Βαγιέχο.

Το γκολ του Αμπουμπακαρί στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου με πλασέ μέσα από την περιοχή απέβαλε το άγχος για τους συμπαίκτες του.

Ο μονόλογος του Λεβαδειακού συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο που είχε το ίδιο τέμπο υπέρ των "πρασίνων". Το γκολ του Ναπολεόνι στο 60' απέκλεισε κάθε ενδεχόμενο να "στραβώσει" το ματς για τον Λεβαδειακό, που σταδιακά κατέβαζε ταχύτητα.

Ο Δημήτρης Φαράντος βλέποντας την εξέλιξη του αγώνα προστάτευσε τους δύο σκόρερ της ομάδας κάνοντας τους αλλαγή. Τελευταία ευκαιρία για τον Λεβαδειακό η κεφαλιά του Μαρτορέλ που πέρασε λίγο άουτ, προς το τέλος του ματς.

Την επόμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη.
Συνέντευξη Τύπου
Όλα τα λεφτά...
Η πολύ καλή απόδοση του Λεβαδειακού που δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για το ποια ομάδα θα ήταν η νικήτρια. Οι παίκτες του Δημήτρη Φαράντου δεν απειλήθηκαν ακολούθησαν τις οδηγίες του προπονητή τους και πέρασαν ένα ήσυχο απόγευμα.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Την μηδαμινή προσπάθεια των φιλοξενούμενων που δεν έδειξαν ότι δεν είχαν διάθεση για αξιοπρεπή παρουσία στο ματς.
To Live του αγώνα...
Η 11άδα των γηπεδούχων
Η 11άδα των φιλοξενούμενων
1' Έναρξη αγώνα
8' Σουτ Λεβαδειακός Σόλα
9' Σχόλιο
Υποτονικό το ξεκίνημα χωρίς αξιόλογη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.
12' Κίτρινη κάρτα Πανθρακικός Παπαδόπουλος
39' Κεφαλιά Λεβαδειακός Σόλα
41' Σχόλιο
Ο Λεβαδειακός έχει τον έλεγχο του αγώνα χωρίς αυτό να έχει μετουσιωθεί σε γκολ για τους γηπεδούχους.
43' Γκολ Λεβαδειακός Αμπουμπακαρί
Ο Κόλτζος σέντραρε και ο Αμπουμπακαρί με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε βρισκόμενος στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων να ανοίξει το σκορ.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
52' Δοκάρι Λεβαδειακός Γκονζάλες
60' Γκολ Λεβαδειακός Ναπολεόνι
Ο Ιταλός από το ύψος της μικρής περιοχής με διπλή προσπάθεια διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.
62' Αλλαγή παίκτη Πανθρακικός Μουνάφο
Ο Κανωτίδης εκτός αγώνα.
63' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός Γκονζάλες
65' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός Βασιλείου
Ο Σόλα εκτός αγώνα.
68' Αλλαγή παίκτη Πανθρακικός Μπουσινάκης
Ο Παπουλής εκτός αγώνα.
70' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός Χαλούλος
Ο Μουλόπουλος εκτός αγώνα.
81' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός Σερζίνιο
Ο Ναπολεόνι εκτός αγώνα.
82' Αλλαγή παίκτη Πανθρακικός Πέντσας
Ο Λόπεζ εκτός αγώνα.
88' Κεφαλιά Λεβαδειακός Μαρτορέλ