ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Μαγικό "ψαλίδι" έξω από την περιοχή σε αγώνα στην Αργεντινή, σκόρερ ο Βάλτερ Μπου της Λανούς

Walter Bou of Argentina's Lanus celebrates scoring his side's second goal against Venezuela's Metropolitanos during a Copa Sudamericana group G soccer match at University of Caracas Olympic stadium in Caracas, Venezuela, Thursday, April 25, 2024. (AP Photo/Ariana Cubillos)
Ο Βάλτερ Μπου. @2024 ARIANA CUBILLOS/AP IMAGES

Απίστευτες στιγμές μαγείας σε αγώνα στο πρωτάθλημα της Αργεντινής, με τον Βάλτερ Μπου να σκοράρει ένα απίθανο "ψαλίδι" στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης δίνοντας τη νίκη στη Λανούς.

Ένα τέρμα σπάνιας ομορφιάς προέκυψε σε αγώνα στο πρωτάθλημα της Αργεντινής, με τον Βάλτερ Μπου να σκοράρει ένα ψαλιδάκι έξω από την περιοχή νικώντας κατά κράτος τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Συγκεκριμένα, ο ποδοσφαιριστής της Λανούς εξελίχθηκε στον απόλυτο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης με αντίπαλο την Τίγκρε, όταν ο ίδιος με το σκορ στο 2-2 έκανε κοντρόλ με το στήθος έξω από την περιοχή και υψώθηκε στον αέρα για ψαλιδάκι, με την μπάλα να πηγαίνει τηλεκατευθυνόμενη στα δίχτυα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του στο 90ο λεπτό.