LEAGUE CUP

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάρνσλεϊ 7-0: Εύκολο βράδυ για τους "Κόκκινους Διαβόλους", επίδειξη δύναμης με 7 τέρματα

Ο πανηγυρισμός του Κρίστιαν Έρικσεν με τον Μπρούνο Φερνάντες
Ο πανηγυρισμός του Κρίστιαν Έρικσεν με τον Μπρούνο Φερνάντες 2024 DAVE THOMPSON/AP IMAGES

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα με 7-0 της Μπάρνσλεϊ στο League Cup, με την νίκη αυτή να αποτελεί μάλιστα τη μεγαλύτερη στην εποχή του Τεν Χαχ στην ομάδα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στο League Cup απέναντι στην Μπάρνσλεϊ, την οποία κέρδισε με 7-0. Αυτή η νίκη αποτελεί μάλιστα τη μεγαλύτερη νίκη σε επίπεδο σκορ στην εποχή του Τεν Χαχ στον αγγλικό σύλλογο.

Το σκορ άνοιξε στο 16ο λεπτό ο Μάρκους Ράσφορντ και έκτοτε ακολούθησε μία βροχή από τέρματα. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, οι Άντονι και Γκαρνάτσο είχαν ανεβάσει το σκορ στο 3-0, ενώ στη λίστα των σκόρερ προστέθηκε στη συνέχεια και ο Κρίστιαν Έρικσεν.

Οι σκόρερ: 16', 58' Ράσφορντ, 35' Άντονι (πέναλτι), 45+2' , 49' Γκαρνάτσο, 81', 85' Κρίστιαν Έρικσεν