PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: Ο Ρονάλντο έκανε το 1-0 με κεραυνό εκτός περιοχής

Ο Ρονάλντο με σουτ από μακρινή απόσταση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
Ο Ρονάλντο με σουτ από μακρινή απόσταση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα PRINT SCREEN

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε μπροστά στο σκορ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ένα υπέροχο σουτ από μακρινή απόσταση στο 12ο λεπτό, αφού η άμυνα της Τότεναμ του άφησε αρκετό κενό χώρο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό χάρη στον κεραυνό του Κριστιάνο Ρονάλντο από μακρινή απόσταση. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ βρήκε κενό χώρο έξω από την περιοχή του Λιορίς και έκανε ένα δυνατό σουτ, με τον Γάλλο κίπερ να είναι ανήμπορος να αντιδράσει. Λίγο νωρίτερα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε χέρι του Ντάιερ, με το VAR να συμφωνεί με την απόφαση του διαιτητή, ο οποίος έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

TAGS PREMIER LEAGUE ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΤΟΤΕΝΑΜ ΑΓΓΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ