CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Σίτι - Μπάγερν: Δύο γκολ σε επτά λεπτά για τους πολίτες

Ο Μπερνάρντο Σίλβα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κόντρα στην Μπάγερν @ 2023 JON SUPER / AP IMAGES

Η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε δύο γκολ σε επτά λεπτά και πήρε ισχυρό προβάδισμα στο Έτιχαντ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου με τον Μπερνάρντο Σίλβα στο 70' και τον Χάλαντ στο 76'.

Ο Μπερνάρντο Σίλβα και ο Έρλινγκ Χάλαντ πέτυχαν δύο γκολ στο 70' και το 76' και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3-0 κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.

Ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός με ωραία καρφωτή κεφαλιά έπειτα από κλέψιμο του Γκρίλις στον Ουπαμεκανό και σέντρα του Χάλαντ έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας.

Ο Νορβηγός φορ χρίστηκε σκόρερ στο 76ο λεπτό. Ο Σίλβα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και έπειτα από κεφαλιά πάσα του Στόουνς, ο Χάλαντ με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

TAGS CHAMPIONS LEAGUE ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΓΓΛΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ