ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΙ

Μέσι: Όσα έκανε ο Αργεντινός σούπερ σταρ στο ντεμπούτο του με την Παρί Σεν Ζερμέν σε ένα VIDEO

Ο Λιονέλ Μέσι σε μια προσπάθειά του στον αγώνα της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεμς
Ο Λιονέλ Μέσι σε μια προσπάθειά του στον αγώνα της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεμς @ 2021 FRANCOIS MORI / ASSOCIATED PRESS

Δείτε σε VIDEO όσα έκανε ο Λιονέλ Μέσι στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στη Ρεμς, όπου η ομάδα του επικράτησε με 2-0 και ο ίδιος αγωνίστηκε για 24 λεπτά.

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε ντεμπούτο με την φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν, αγωνιζόμενος για 24 λεπτά στο 2-0 απέναντι στη Ρεμς. Ο 34χρονος άσος έιχε 20/21 επιτυχημένες πάσες (ποσοστό 95%), 26 αγγίγματα της μπάλας, 4/5 κερδισμένες μονομαχίες, 1 ντρίμπλα, 1 επιτυχημένη διείσδυση και 3 κερδισμένα φάουλ, με τους φίλους της Παρί να μετρούν βέβαια αντίστροφα για το ματς με την Κλερμόν στο "Παρκ Ντε Πρενς" με την ελπίδα να δουν είτε το πρώτο του γκολ είτε την πρώτη του ασίστ με τη νέα του ομάδα.