Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μοιράστηκαν βαθμούς Κολωνία και Γκλάντμπαχ

Κολωνία-Γκλάντμπαχ PICTURE ALLIANCE / DPA

Κολωνία και Γκλάντμπαχ αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 56' ο Ρέους, ενώ η απάντηση από τα "κριάρια" του Σόλντο ήρθε έντεκα λεπτά πριν από το τέλος με άπιαστο σουτ του Μανίς από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Με το αποτέλεσμα αυτό, η Γκλάντμπαχ διατήρησε τη διαφορά των τριών πόντων που την χωρίζει από την Κολωνία, με αμφότερες τις ομάδες να βρίσκονται κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο διαιτητής της αναμέτρησης σφύριξε για τελευταία φορά ακριβώς με τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα, παρά το γεγονός ότι και οι δύο ομάδες είχαν προχωρήσει συνολικά σε τέσσερις αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο.