COPA AMERICA

Ντούνγκα: "Δεν ήμασταν στη βραδιά μας"

New Image

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των επιθετικών του στα τελευταία 30 λεπτά του αγώνα με το Μεξικό, όπου η Βραζιλία ηττήθηκε με 2-0, έμεινε ο τεχνικός της "σελεσάο", Ντούνγκα

"Σίγουρα δεν βρεθήκαμε στη βραδιά μας. Ξεκινήσαμε χωρίς να έχουμε συγκέντρωση στο παιχνίδι μας, και στο τέλος του πρώτου μέρους βρεθήκαμε να έχουμε δεχτεί δύο τέρματα, σε δύο στιγμές που ήμασταν αφηρημένοι στα μετώπισθεν.

Αυτό το βράδυ η μπάλα δεν ήθελε να μπει στα αντίπαλα δίχτυα, αν και προσπαθήσαμε από ένα σημείο και μετά να δείξουμε την αξία μας", τόνισε ο Ντούνγκα και συνέχισε:

"Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε και είχαμε πάρα πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε , όμως πέσαμε πάνω σε έναν εξαιρετικό γκολκίπερ, που οφείλουμε να του δώσουμε συγχαρητήρια. Προτιμώ να σκέφτομαι τα θετικά πράγματα που βγαίνουν από αυτή την ήττα.

Παίξαμε για 30 λεπτά μέσα στην αντίπαλη περιοχή, όμως δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Σίγουρα δεν ήταν η βραδιά μας".