ΟΦΗ - Άρης: Δεύτερο γκολ για Μπερτόγλιο στο πρώτο μέρος

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο πανηγυρίζει το γκολ του με τη φανέλα του Άρη κόντρα στον ΟΦΗ για την Super League EUROKINISSI SPORTS

Ο Άρης βρήκε και δεύτερο γκολ στο "Γεντί Κουλέ" λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στην αναμέτρησή του με τον ΟΦΗ, με τον Φακούντο Μπερτόγλιο να είναι πάλι ο σκόρερ για την ομάδα του Άκη Μάντζιου (VIDEO).

Μαγικό εξελίχτηκε για τον Άρη το πρώτο 45λεπτο του εκτός έδρας αγώνα με τον ΟΦΗ για την 13η αγωνιστική της Super League Interwetten καθώς κατάφερε όχι απλά να μπει στη θέση του οδηγού με το γκολ του Μπερτόγλιο στο 29' αλλά να βάλει και στέρεες βάσεις για να φύγει με το τρίποντο.

Και αυτό γιατί λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα ο Μπερτόγλιο "ξαναχτύπησε στο 42'". Ο Ματίγα εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Μπελανουάν πήρε τη γυριστή κεφαλιά και ο Μπερτόγλιο με προβολή στο δεύτερο δοκάρι την έσπρωξε στα δίχτυα, για να κάνει το 2-0 για τους Θεσσαλονικείς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.