ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ BETSSON

ΟΦΗ - Παναιτωλικός 2-1: Ο Νους υπέγραψε την ανατροπή και έστειλε τους Κρητικούς στους 16 του Κυπέλλου

Ο ΟΦΗ έκανε την ανατροπή και πήρε την πρόκριση απέναντι στον Παναιτωλικό
Ο ΟΦΗ έκανε την ανατροπή και πήρε την πρόκριση απέναντι στον Παναιτωλικό INTIME SPORTS

Με δύο γκολ του Τιάγκο Νους στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό με ανατροπή και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τιάγκο Νους που σκόραρε δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο απαντώντας στο γκολ του Παναιτωλικού, ο ΟΦΗ επικράτησε 2-1 απέναντι στα καναρίνια και εξασφάλισε το εισιτήριο για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό όταν ο Ρόα κουβάλησε την μπάλα και βρήκε κάθετα τον Μαϊντέβατς και εκείνος πέρασε τον Χριστογεώργο και πλάσαρε για το 0-1.

Ο ΟΦΗ όμως ανέβασε την απόδοσή του και βρήκε την ισοφάριση στο 59' όταν ο Σαλσέδο έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Χριστόπουλος έκανε το γύρισμα και ο Νους πλάσαρε για το 1-1.

Ο 23χρονος επιθετικός ολοκλήρωσε και την ανατροπή για τους Κρητικούς στο 71'. Ο Μπάκιτς έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Τιάγκο Νους πήδηξε ψηλότερα από όλους και νίκησε με κεφαλιά τον Στεργιάκη για το 2-1.