ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Δεν ξανάγινε! Αργεντινή και Μαρόκο επέστρεψαν δύο ώρες μετά στο γήπεδο

Σεκιούριτι έπιασε οπαδό που εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο στο Αργεντινή - Μαρόκο © 2024 SILVIA IZQUIERDO / AP IMAGES

Ένα φιάσκο υπήρξε στην αναμέτρηση της Αργεντινής και του Μαρόκου, καθώς αν και αρχικά οι ομάδες είχαν ενημερωθεί ότι το ματς έχει ολοκληρωθεί, δύο ώρες μετά αποφασίστηκε να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο και είναι ανοικτό να παίξουν για τρία λεπτά.

Απίθανα πράγματα στο Σεντ Ετιέν. Ο αγώνας της Αργεντινής με το Μαρόκο αρχικά διεκόπη μετά το γκολ που πέτυχε η αλμπισελέστε και ισοφάρισε σε 2-2, όμως δύο ώρες μετά οι ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, όπως αναφέρουν τα ΜΜΕ της Αργεντινής.

Ο λόγος που επέστρεψαν οι ομάδες στο γήπεδο είναι για να ελεγχθεί η φάση του 2-2 στο VAR. Μετά από τον έλεγχο που έγινε, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ και έτσι οι ομάδες συνέχισαν να παίζουν για τρία λεπτά. Σε περίπτωση που μετρούσε, το παιχνίδι δε θα συνεχιζόταν.