Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννενα 2-1

ΟΣΦΠ 4

Την πιο γλυκιά ήττα υπέστη ο ΠΑΣ που με γκολ του Κοντογουλίδη στο 98' πήρε την πρόκριση

Ο Ολυμπιακός μπορεί να ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και να έστειλε την αναμέτρηση σε παράταση, όμως ο Κοντογουλίδης (δηλωμένος οπαδός του Ολυμπιακού) πέτυχε ένα σπάνιας ομορφιάς τέρμα με το οποίο και έστειλε την ομάδα του στον ημιτελικό του Κυπέλλου, παρότι η ομάδα του έχασε με 2-1.
td> Οι συνθέσεις των ομάδων
Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Ντομί, Ζεβλάκοφ, Τοροσίδης, Ζούλιο Σέζαρ (105' Οκκάς), Στολτίδης (71' Mάριτς), Καστίγιο, Ριβάλντο, Τζόρτζεβιτς, Νε (45' Mπαμπαγκίντα), Κωνσταντίνου

ΠΑΣ Γιάννενα: Τόλιος, Ντάσιος, Κούσας, Αντάντο, Ρεπερνέ, Κατερίνης, Μπελάι, Γήτας, Μιχαλόπουλος (86' Γεωργιάδης), Ντομορό (62' Κοντογουλίδης), Σαϊτιώτης (71' Καζναφέρης)
td> Με μια ματιά
Oλυμπιακός και ΠΑΣ προσέφεραν μερικές πολύ όμορφες στιγμές, στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να εντυπωσιάζουν με το οργανωμένο παιχνίδι τους και τις εξαιρετικές τους αντεπιθέσεις. Η άμυνα του "Άγιαξ της Ηπείρου", ήταν υποδειγματικά στημένη από τον Γιάννη Παπακώστα, τόσο που ανάγκασε τον Ολυμπιακό, να παίξει με σέντρες με τον Κούσα και τον Ρεπερνέ, να καθαρίζουν κάθε "εναέριο σκουπίδι".

Οι γηπεδούχοι τις δύο φορές που έπαιξαν οργανωμένα με την μπάλα κάτω κατάφεραν να φτάσουν τετ-α-τετ, με τον Τόλιο, με τον Καστίγιο όμως να χάνει τις ευκαιρίες τόσο στο 10' όσο και στο 18'. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν απείλησαν την εστία του Τόλιου, ενώ από την άλλη, ο ΠΑΣ έψαχνε το γκολ που θα του έδινε ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα πρόκρισης.

Οι φιλοξενούμενοι, χτύπησαν εξαιρετικά στις αντεπιθέσεις με τους Ντομορό, Γήτα και Αντάντο, να κάνουν μεγάλο παιχνίδι. Στο 28ο λεπτό, η ομάδα του Γιάννη Παπακώστα, έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μιχαλόπουλος από δεξιά, πάσαρε στον Σαϊτιώτη, ο οποίος με σουτ στην κίνηση πιεζόμενος από τον Σέζαρ έστειλε την μπάλα, ελάχιστα άουτ.

Ο Ολυμπιακός, με σύστημα αγγλικής ομάδας προηγούμενων δεκαετιών (σέντρες, καμινάδες ή όπως αλλιώς θέλετε) συνέχιζε να πέφτει πάνω στο τείχος που είχε στήσει το αμυντικό δίδυμο του ΠΑΣ, μέχρι το 36ο λεπτό, όταν ο Κούσας με τον Τόλιο μπερδεύτηκαν, με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του γκολκίπερ του ΠΑΣ, τον Στολτίδη, όμως από πολύ πλάγια θέση να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου, όμως ήταν για τους φιλοξενούμενους. Ο Γήτας στο 40ο λεπτό, πέταξε την μπάλα στον κενό χώρο, όπου ο Σαϊτιώτης έφτασε πρώτος, έχοντας απέναντί του μόνο τον Νικοπολίδη. Ο επιθετικός του ΠΑΣ άνοιξε την μπάλα, λίγο περισσότερο απ' ότι έπρεπε, όμως, με τον διεθνή τερματοφύλακα, να μπλοκάρει τελικώς την μπάλα.

Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνο, ήταν όμοιο με αυτό του πρώτου. Ο Ολυμπιακός και πάλι μπήκε δυνατά πιέζοντας για το τέρμα που θα έλυνε τα πόδια των παιχτών ώστε να συνεχίσουν, όμως το αυτό δεν ερχόταν. Ο Τάκης Λεμονής, με την έναρξη του δευτέρου μέρους είχε προχωρήσει σε μια αλλαγή που φαινόταν αναγκαία και από το πρώτο ημίχρονο περνόντας τον Μπαμπαγκίντα στην θέση του κακού Μάρκο Νε, ο οποίος δεν βοήθησε ούτε δημιουργικά, αλλά ούτε και ανασταλτικά. Ο Ολυμπιακός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους φιλοξενούμενους, να μοιάζουν κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια που κατέβαλλαν στο πρώτο ημίχρονο.

Τελικώς, ο Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί με τον αρχηγό του να πετυχαίνει το 4ο τέρμα του στους δύο τελευταίους αγώνες. Ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς, εκτέλεσε εύστοχα την "εσχάτη των ποινών" που είχε καταλογήσει λίγο πριν ο κ.Kοντογιαννίδης. Ο Τόλιος μπορεί να ανέτρεψε τον Κωνσταντίνου, μέσα στην περιοχή, όμως λίγο πριν σε εναέρια μονομαχία του επιθετικού του Ολυμπιακού με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ, ο πρώτος είχε πάρει την μπάλα καθαρά με το χέρι. Έτσι στο 61ο λεπτό, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ.

Με σκορ πρόκρισης ακόμα, ο Γιάννης Παπακώστας, σε μια επίδειξη φιλοσοφίας πέρασε στον αγώνα τον σκόρερ του πρώτου τέρματος στον αγώνα των δύο ομάδων στα Γιάννενα, Κοντογουλίδη, στην θέση του σκόρερ του δεύτερου γκολ στον ίδιο αγώνα, Ντομορό. Ο προπονητής του ΠΑΣ επέλεξε να περάσει επιθετικό στο παιχνίδι αντί του δεξιού χαφ Ντομορό.

Ο Ολυμπιακός, με την βοήθεια του κόσμου του που δεν σταμάτησε να φωνάζει υπέρ της ομάδας του, πίεζε όλο και περισσότερο, για την ισοφάριση του σκορ του πρώτου αγώνα. Ο Ολυμπιακός, όπως άλλωστε ήταν φυσικό από την ροή του αγώνα, κατάφερε να πετύχει και το δεύτερο τέρμα, φέρνοντας τον προημιτελικό σε απόλυτη ισορροπία στο 73ο λεπτό.

Ο Ντομί έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, πάσαρε στον Ριβάλντο, αυτός σήκωσε την μπάλα για τον Κωνσταντίνου, με τον επιθετικό του Ολυμπιακού, να παίρνει την κεφαλιά και να βγάζει αφύλακτο στην καρδιά της άμυνας τον Μπαμπαγκίντα που σούταρε από κοντά για το 2-0.

Με 17 λεπτά να απομένουν για την λήξη της κανονικής διάρκειας και τις μηχανές του Ολυμπιακού, να δουλεύουν όχι στο φουλ, αλλά με ικανοποιητικούς ρυθμούς, οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση στον οπισθοχωρημένο πλέον ΠΑΣ, που μετά και την έξοδο του Σαϊτιώτη είχε χάσει την ταχύτητα που τον διέκρινε στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 85ο λεπτό, και με την ομάδα του Γιάννη Παπακώστα να πασχίζει για να κρατήσει το αποτέλεσμα που έστελνε τις δύο ομάδες στην παράταση, ο Ριβάλντο έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ντομί σέντραρε ο Βραζιλιάνος κοντρόλαρε εξαιρετικά και με γυριστό σουτ, έστειλε την μπάλα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

To τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας του αγώνα, επεφύλλασε πολλές συγκινήσεις και για τους δύο, με τους γκολκίπερ των ομάδων, να σώζουν τις εστίες τους από βέβαιες παραβιάσεις. Στο 90ο λεπτό, ο ΠΑΣ έφτασε μια ανάσα από την πρόκριση, όταν ο Καζναφέρης πάσαρε στον Κοντογουλίδη, ο οποίος μπαίνοντας μέσα στην περιοχή έπιασε όμορφο σουτ, με τον Νικοπολίδη, όμως να στέλνει την μπάλα κόρνερ, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν η σειρά του Τόλιου, να αποκρούσει την καταπλητκική κεφαλιά του Κωνσταντίνου, με τις άκρες των δαχτύλων του στέλνοντας τον αγώνα σε παράταση.

Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης και ενώ οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, έμοιαζαν αρκετά κουρασμένοι για να δημιουργήσουν φάσεις, όμως ο ΠΑΣ βρήκε την λύση στο πρόσωπο του Κοντογουλίδη, ο οποίος αν και (δηλωμένος οπαδός του Ολυμπιακού) δεν δίστασε ούτε δευτερόλεπτο να πλασάρει τον Νικοπολίδη με το εξωτερικό του δεξιού ποδιού για να γράψει το 2-1 στο 98ο λεπτό. Το "Γ.Καραϊσκάκης", πάγωσε, ενώ οι "ερυθρόλευκοι", έδειξαν να χάνουν τις ελπίδες τους. Άλλωστε θα έπρεπε να σκοράρουν πλέον δύο τέρματα. Στα υπόλοιπα λεπτά που ακολούθησαν είδαμε τον Κωνσταντίνου να παλεύει αδιάκοπα για να πετύχει το τέρμα που θα έδινε εκ νέου ελπίδες στην ομάδα του τον Ριβάλντο να ψάχνει μερικά ελεύθερα σουτ που θα μπορούσαν να απειλήσουν, τον Νικοπολίδη να προωθείται σε κόρνερ για να κερδίσει την κεφαλιά αλλά και τον Τάκη Λεμονή να του φωνάζει να γυρίσει στο τέρμα του.

Τίποτα από όλα αυτά όμως δεν βγήκε στους παίκτες του Ολυμπιακού, οι οποίοι απαρηγόρητοι στο τέλος της παράτασης, πήγαν γρήγορα-γρήγορα στα αποδυτήρια, αφήνοντας τους αντιπάλους τους των Ιωαννίνων να πανηγυρίζουν για την μεγάλη ήττα-πρόκρισή τους.
td> Συνέντευξη Τύπου
Παπακώστας: " Αποτελεί μεγάλη επιτυχία και είμαστε ικανοποιημένοι. Ήμασταν συγκεντρωμένοι και οι παίκτες μου δεν αφαιρέθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα. Ο ΠΑΣ απέδειξε ότι αξίζει να αγωνίζεται στην Σούπερλίγκα. Διαθέτουμε μικρό μ.ο ηλικίας και το μέλλον μας ανήκει.

Λεμονής: " Δεν πρέπει να μας επηρεάσει το αποτέλεσμα για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο αγώνας χωρίζεται σε δύο μέρη. Από το σημείο που δεχτήκαμε το γκολ και μετά δεν είχαμε καθαρό μυαλό. Μας στοίχισε το λάθος που μείωσε ο ΠΑΣ και μετά προσπαθούσαμε με μακρινές μπαλιές να φθάσουμε στο γκολ. Στο πρώτο παιχνίδι ήθελα να ξεκουράσω κάποιους παίκτες καθώς στην συνέχεια παίζαμε με τον ΠΑΟΚ. Όταν οι παίκτες είναι φρέσκοι αποδίδουν καλύτερα. Θα πρέπει να ξεκουραστούν κάποιους παίκτες αφού έρχεται το ντέρμπι με την ΑΕΚ.".

Κοντογουλίδης: " To όνειρο συνεχίζεται. Είμαστε ικανοποιημένοι. Ήταν ένα δύσκολο αποτέλεσμα. Μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα το πιστεύαμε. Έχουμε δρόμο ακόμα και τώρα κοιτάμε το ματς με τον Θρασύβουλο. Στόχος είναι το πρωτάθλημα και όταν έρθει η ώρα του κυπέλλου θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Περιμέναμε πίεση στο πρώτο ημίχρονο, αλλά αντέξαμε. Δεχτήκαμε δύο γρήγορα γκολ στο 2ο ημίχρονο, ωστόσο είχαμε το σθένος να ανταπεξέλθουμε. Πιστεύω ότι είχαμε περισσότερη καρδιά από τον Ολυμπιακό. Η πρόκριση είναι όνειρο και ο στόχος είναι το πρωτάθλημα.

Κούγιας: " Οι “πορτοφολάδες” διαιτητές έδρασαν και σήμερα. Το πέναλτι δεν θα το σφύριζε ούτε ο Κόκκαλης"
td> Όλα τα λεφτά...
To εξαιρετικό ποδόσφαιρο που απόλαυσαν στο πρώτο ημίχρονο τόσο ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο, όσο και οι υπόλοιποι που προτίμησαν τον τηλεοπτικό τους δέκτη.
td> Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Την διαιτησία του κ.Κοντογιαννίδη, ο οποίος σε πολλές περιπτώσεις ήταν εχθρικός προς τους φιλοξενούμενους, αλλά και την συμπεριφορά ορισμένων οπαδών του Ολυμπιακού, που δεν σταμάτησαν να πετούν αντικείμενα, προκαλώντας την 5λεπτη διακοπή του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.
td> To Live του αγώνα...
Συνθέσεις ομάδων
Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Ντομί, Ζεβλάκοφ, Τοροσίδης, Ζούλιο Σέζαρ, Στολτίδης, Καστίγιο, Ριβάλντο, Τζόρτζεβιτς, Νε, Κωνσταντίνου

ΠΑΣ Γιάννενα: Τόλιος, Ντάσιος, Κούσας, Αντάντο, Ρεπερνέ, Κατερίνης, Μπελάι, Γήτας, Μιχαλόπουλος, Ντομορό, Σαϊτιώτης

1' Έναρξη αγώνα
Ο Ολυμπιακός στην σέντρα για την έναρξη του αγώνα.
7' Σχόλιο
Ο Ολυμπιακός έχει μπει με εμφανή διάθεση να πιέσει, αλλά για την ώρα δεν έχει βρει το διάδρομο.
9' Φάουλ Ολυμπιακός Τοροσίδης
Στον Μιχαλόπουλο.
10' Ευκαιρία Ολυμπιακός Καστίγιο
Από πάσα κεφαλιά του Κωνσταντίνου, ο Καστίγιο βγήκε απέναντι από τον Τόλιο, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο.
11' Σουτ ΠΑΣ Γιάννενα Γήττας
Πολύ ψηλά.
12' Σουτ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Η μπάλα άουτ κι ο διαιτητής δίνει κόρνερ.
12' Κόρνερ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Περνάει ανεκμετάλλευτο.
14' Ευκαιρία Ολυμπιακός Τζόρτζεβιτς
Ο Τζόλε πιάνει αέρα μες την περιοχή και χάθηκε η ευκαιρία.
15' Οφσάιντ Ολυμπιακός Καστίγιο
16' Φάουλ Ολυμπιακός Τζόρτζεβιτς
18' Ευκαιρία Ολυμπιακός Καστίγιο
Ωραία εναλλαγή από Ριβάλντο, Κωνσταντίνου με τελικό αποδέκτη τον Καστίγιο ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Τόλιος έσωσε ενστικτωδώς.
20' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μιχαλόπουλος
21' Οφσάιντ ΠΑΣ Γιάννενα Σαϊτιώτης
22' Σουτ ΠΑΣ Γιάννενα Σαϊτιώτης
Από πολύ μακριά, η μπάλα πολλλά μέτρα άουτ.
23' Οφσάιντ Ολυμπιακός Κωνσταντίνου
25' Σχόλιο
Τα Γιάννενα στέκονται πολύ καλά στο Καραϊσκάκη και δεν προσπαθούν να καταστρέψουν το παιχνίδι των ερυθρολεύκων, αλλά αντίθετα προσπαθούν να κυκλοφορήσουν τη μπάλα όποτε αυτή περνά στην κατοχή τους.
28' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννενα Σαϊτιώτης
Μεγάλη ευκαιρία για τα Γιάννενα όταν σε μια κόντρα επίθεση, ο Μιχαλόπουλος πάσαρε στον ταχύτατο Σαϊτιώτη αλλά το πλασέ του πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Νικοπολίδη.
35' Κόρνερ Ολυμπιακός Ριβάλντο
35' Ευκαιρία Ολυμπιακός Στολτίδης
Ο Τόλιος έχασε τη μπάλα σε έξοδο του, ο Στολτίδης επωφελήθηκε αλλά από πολύ πλάγια θέση σούταρε αλλά ο Ντάσιος έδιωξε πάνω στη γραμμή.
36' Κόρνερ Ολυμπιακός Ριβάλντο
36' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννενα Μπελά
Εξαιρετική αντεπίθεση για τα Γιάννενα με τους Σαϊτιώτη, Ντομορό, Μπελά να συνδυάζονται άψογα και τον τελευταίο να σουτάρει λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Νικοπολίδης σε ετοιμότητα μπλόκαρε.
40' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννενα Σαϊτιώτης
Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τους φιλοξενούμενους. Ο Ντομορό βρήκε τον Σαϊτιώτη μόνο απέναντι από τον Νικοπολίδη, αλλά στο μοναδικό αυτό τετ α τετ ο επιθετικός των Ιωαννίνων άνοιξε λίγο την μπάλα και το πλασέ του έσωσε ο διεθνήςτερματοφύλακας του Ολυμπιακού.
45' Σουτ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Από ασίστ του Κωνσταντίνου ο Τόλιος σε ετοιμότητα.
45' Έναρξη καθυστερήσεων 1 λεπτό
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
46' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Μπαμπαγκίντα στη θέση του Νε.
47' Κόρνερ ΠΑΣ Γιάννενα Μπελλά
Σουτ του Γήττα πολύ ψηλά.
48' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννενα Ρεπέρν
53' Κόρνερ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Κεφαλιά π Σέζαρ η μπάλα λίγο άουτ σε μια καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.
54' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννενα Μπελλά
56' Ευκαιρία Ολυμπιακός Ριβάλντο
Ο Ριβάλντο εκτέλεσε το φάουλ αλλά η μπάλ πέρασε μόλις άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τόλλιου.
60' Πέναλτι Ολυμπιακός
Ο Κωνσταντίνου πήρε τη μπάλα με το χέρι από την αγκαλιά του τερματοφύλακα, ο οποίος στη συτέχεια τον ανέτρεψε...
61' Γκολ Ολυμπιακός Τζόρτζεβιτς
Με πέναλτι
62' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννενα Γήττας
62' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννενα
Ο Κοντογουλίδης στη θέση του Ντομορό.
63' Σουτ Ολυμπιακός Καστίγιο
Άουτ από πολύ πλάγια.
68' Σουτ Ολυμπιακός Ζεβλάκοφ
Πολύ άουτ.
70' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Κωνσταντίνου
70' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννενα
Ο Καζναφέρης στη θέση του Σαϊτιώτη.
71' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Μάριτς στη θέση του Στολτίδη.
72' Δοκάρι Ολυμπιακός |Κωνσταντίνου
Από ασίστ του Τοροσίδη ο Κωνσταντίνου από πολύ κοντά σημάδεψε το δοκάρι.
73' Γκολ Ολυμπιακός Μπαμπαγκίντα
Ο Ντομί έδωσε στον Ρίμπο, αυτός σήκωσε για τον Κωνσταντίνου, ο οποίος βρήκε τον μπαμπαγκίντα με το κεφάλι κι ο τελευταίος ψύχραιμα πλάσαρε τον Τόλιο για να κάνει το 2-0.
75' Σουτ ΠΑΣ Γιάννενα Κοντογουλίδης
Στην αγκαλιά του Νικοπολίδη.
77' Φάουλ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Αγκωνιά του Βραζιλιάνου στον Κούσα.
80' Σουτ Ολυμπιακός Μάριτς
Η μπάλα άουτ.
84' Σουτ Ολυμπιακός Μπαμπαγκίντα
Στην αγκαλιά του Τόλιου.
85' Οφσάιντ Ολυμπιακός Κωνσταντίνου
86' Ευκαιρία Ολυμπιακός Ριβάλντο
Πανέμορφο γυριστό του Ριβάλντο ανάμεσα από δύο αμυντικούς, μετά από εξαιρετικό κοντρόλ με το στήθος, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.
87' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννενα
Ο Γεωργιάδης στη θέση του Μιχαλόπουλου.
90' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννενα Κοντογουλίδης
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Γιάννενα. Ο Κοντογουλίδης σούταρε με το αριστερό διαγώνια μέσα από την περιοχή και ανάγκασε τον Νικοπολίδη σε μια εντυπωσιακή επέμβαση που σώζει την ομάδα του.
90' Κόρνερ ΠΑΣ Γιάννενα
90' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μάριτς
Ο οποίος στη συνέχεια ρίχνει κουτουλιά στον Κατερίνη.
90' Ευκαιρία Ολυμπιακός Κωνσταντίνου
Τεράστια ευκσαιρία για τον Ολυμπιακό όταν ο Ριβάλντο βρήκε τον Κωνσταντίνου κι εκείνος χωρίς να το σκεφτεί με κεφαλιά απείλησε τον Τόλιο ο ο οποίος έκανε την επέμβαση του αγώνα.
90' Λήξη αγώνα
Το παιχνίδι οδηγείται στην παράταση.
91' Έναρξη παράτασης
97' Σχόλιο
Εμφανώς κουρασμένες οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της παράτασης.
98' Γκολ ΠΑΣ Γιάννενα Κοντογουλίδης
Από αλλεπάλληλα λάθη της άμυνας με πρωταγωνιστές τον Ζεβλάκοφ και τον Σέζαρ, η μπάλα έφτασε στον Σαϊτιώτη ο οποίος ψύχραιμα πλάσαρε με το εξωτερικό τον Νικοπολίδη δέκα μέτρα έξω από την περιοχή κι έκανε το 2-1.
100' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Ριβάλντο
101' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννενα Κατερίνης
105' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Οκκάς στη θέση του Σέζαρ.
105' Λήξη ημιχρόνου λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης
106' Σέντρα 2ου ημιχρόνου Δεύτερο ηνίχρονο παράτασης
106' Οφσάιντ Ολυμπιακός Τοροσίδης
Δεν ήταν.
107' Σουτ Ολυμπιακός Ριβάλντο
Απο απευθείας κτύπημα φόυλ η μπάλα άουτ.
108' Οφσάιντ ΠΑΣ Γιάννενα Κοντογουλίδης
Δεν ήταν.
110' Ευκαιρία Ολυμπιακός Οκκάς
Την κεφαλιά του που ήθελε να κρεμάσει τον Τόλιο αποκρούει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
112' Τραυματισμός ΠΑΣ Γιάννενα Αντάντο
Ο Αντάντο είναι πεσμένος στο τερέν, ενώ οπαδοί του Ολυμπιακού έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο...
116' Σχόλιο
Το παιχνίδι ξαναρχίζει μετά από τετράλεπτη καθυστέρηση.
117' Ευκαιρία Ολυμπιακός Καστίγιο
Από το ύψος του πέναλτι μόνος ο νεαρός σουτάρει άτσαλα και στέλνει τη μπάλα άουτ.
118' Κόρνερ Ολυμπιακός Οκκάς
122' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννενα Κοντογουλίδης
Σε μια κούρσα από το κέντρο πέρασε στην κούρσα τους αμυντικούς αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.