SUPER LEAGUE 2

Παναργειακός - Πανιώνιος 0-2: Διπλό με Στουπή και Κολοβό και συνεχίζει αήττητος

Οι παίκτες του Πανιωνίου πανηγυρίζουν το γκολ
Οι παίκτες του Πανιωνίου πανηγυρίζουν το γκολ ΜΠΟΥΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ / INTIME SPORTS

Ο Πανιώνιος συνέχισε αήττητος στη Super League 2, με τα γκολ του Στουπή και του Κολοβού να χαρίζουν το διπλό στην ομάδα με 0-2 κόντρα στον Παναργειακό για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με εννέα παίκτες στα τελευταία λεπτά ο Παναργειακός.

Ο Πανιώνιος έφυγε με το διπλό από το Άργος, καθώς επιβλήθηκε 0-2 του Παναργειακού με τα γκολ των Στουπή και Κολοβού στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2. Με εννέα παίκτες ο Παναργειακός στο 90'.

Ο Στουπής απείλησε τον Καραργύρη μόλις στο 8', αλλά το σουτ του από το ύψος του πέναλτι δεν δυσκόλεψε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, ο οποίος μπλόκαρε.

Ο Πανιώνιος που πίεζε ψηλά είχε ακόμη μία καλή στιγμή στο 17', με τον Καραργύρη να εκτινάσσεται και με εντυπωσιακή απόκρουση με το ένα χέρι να διώχνει το πλασέ του Γκίνη.

Στο 26' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, με τον Φελίτσιο να μπαίνει στην περιοχή, τον Καραργύρη να πραγματοποιεί κακή έξοδο αφήνοντας κενή την εστία του. Ωστόσο, τον λάθος του κάλυψε Αλιατίδης, ο οποίος έδιωξε πάνω στη γραμμή το πλασέ του Φελίτσιο.

Το γκολ ωστόσο, δεν άργησε πολύ, με τον Πανιώνιο να παίρνει προβάδισμα στο 30'. Ο Στουπής με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο δεξί γάμα του Καραργύρη για το 0-1.

Τρία λεπτά μετά, ο Παναργειακός έφτασε μία ανάσα από το 1-1 σε φάση διαρκείας, με τον Καμπράν να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή στη συρτή σέντρα του να περνάει από όλους.

Οι κυανέρυθροι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα μετά από λάθος στη μεσαία γραμμή των γηπεδούχων, με τον Κολοβό να κάνει το 0-2 στο 76' με ωραίο πλασέ.

Στα τελευταία λεπτά τα πράγματα χειροτέρεψαν για τον Παναργειακό, ο οποίος έμεινε στο 86' με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Καρέλη με δεύτερη κίτρινη, ενώ τέσσερα λεπτά μετά αποβλήθηκε κι ο Παναγιώτου.

• Παναργειακός: Καραργύρης, Παναγιώτου, Σάαντο, Καρέλης, Αλιατίδης, Τσάνι, Τσιώλης, Κωστικά, Κουγιανπά, Καρντόζα, Καμπράν.
  • Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Αυλωνίτης, Πότση, Στούπης, Μπούσης, Τσορνομάζ, Γκίνη, Κολοβός, Βενάρδος, Φελίτσιο, Πιερτζακόμι.