Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 4-0

Λέτο

Με το ευρύ 4-0 και πρωταγωνιστή τον Σισέ που σημείωσε δύο γκολ ο ΠΑΟ νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με τον Γάλλο σταρ του Παναθηναϊκού, Τζιμπρίλ Σισέ να είναι και πάλι ο άνθρωπος που έδωσε λύσεις έχοντας συμπαραστάτη τον Νίνη, οι "πράσινοι" μετά το στείρο 0-0 στο ημίχρονο, επικράτησαν 4-0 του ΠΑΣ που μετά το πρώτο γκολ κατέρρευσε. Ο Γάλλος σταρ σημείωσε δύο τέρματα και έφτασε τα 11 στο πρωτάθλημα και είναι με διαφορά ο πρώτος σκόρερ της Σούπερ Λίγκα ενώ οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον σκοπό του προπονητή τους να νικήσουν Ηρακλή, Ντιναμό Βουκουρεστίου και ΠΑΣ Γιάννινα για να έρθει η ηρεμία και η δουλειά την περίοδο των εορτών που έρχονται.
Σπουδαία εμφάνιση για τους νικητές που συντέλεσε στα μέγιστα η εμφάνιση του Σιμάο και του Τζόρβα που φώναξε παρών όποτε χρειάστηκε. Από τους φιλοξενούμενους που χάλασαν στην επανάληψη την εξαιρετική εικόνα του πρώτου μέρους, ξεχώρισαν ο Σαϊτιώτης πού απειλούσε όποτε μπορούσε αλλά και οι Κούσας, Μιχαλόπουλος.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Γήπεδο: ΟΑΚΑ
Διαιτητής: Χαραλαμπίδης Ν. (Καβάλας)
Βοηθοί: Τρύφωνας Σ. (Κέρκυρας), Φαντόπουλος Ν. (Πειραιώς)

Παναθηναϊκός (Νίκος Νίοπλιας): Τζόρβας, Σεϊταρίδης (46' Νίνης), Σπυρόπουλος, Βύντρα, Καντέ, Σιμάο, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Λέτο (58' Χριστοδουλόπουλος), Σισέ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θύμιος Γεωργούλης): Ελευθερόπουλος, Σκαρντουέλι, Μαϊστόροβιτς, Μπουχάν (46' Μενδρινός), Ντάσιος, Κούσας, Μιχαλόπουλος, Ανδράλας (65' Κοντογουλίδης), Τζανής, Γεωργιάδης (73' Ντιμπαλά), Σαϊτιώτης.

Κίτρινες: Σιμάο (Παναθηναϊκός) / Γεωργιάδης, Ανδράλας, Σκαρντουέλι (ΠΑΣ Γιάννινα)
Κόκκινες:-

Με μια ματιά

Τέσσερις παίκτες από αυτούς που αγωνίζονταν κόντρα με την Ντιναμό Βουκουρεστίου την Τετάρτη έμειναν στον πάγκο σε μια προσπάθεια του Νίκου Νιόπλια να φεσκάρει την ομάδα του για την τελευταία υποχρέωση του πρώτου γύρου στην Σούπερ Λίγκα. Ετσι την θέση τους πήραν οι Σεϊταρίδης, Κατσουράνης, Λέτο και Σαλπιγγίδης με τους δύο τελευταίους να είναι πίσω από τον Σισέ και στα άκρα έχοντας κινητήριο μοχλό τον Καραγκούνη. Στην άμυνα, ο Γιούρκας που επέστρεψε πήγε δεξιά και ο Βύντρα έγινε και πάλι παρτενέρ του Καντέ, ενώ οι Σιμάο και Κατσουράνης είχαν τον ρόλο των αμυντικών χαφ.

Με σύστημα 4-4-1-1 και τους Τζανή πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Σαϊτιώτη παρέταξε την ομάδα του ο Θύμιος Γεωργούλης. Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων είχε ενισχύσει την μεσαία του γραμμή κυρίως με τους Ανδράλα, Ντάσιο, Μιχαλόπουλο, Γεωργιάδη (στα άκρα οι δύο τελευταίοι).

Ζεστοί οι Ηπειρώτες και ο Τζόρβας

Αν και οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που "πάτησαν" πρώτοι περιοχή και απείλησαν με τον Βύντρα που βρέθηκε σε θέση βολής και πλάγια με τον Ελευθερόπουλο να αποκρουεί, οι φιλοξενούμενοι "άγγιξαν" το γκολ. Με την συμπλήρωση των πρώτων 10 λεπτών, ο Σαϊτιώτης απέφυγε τον Καντέ σούταρε και η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζόρβα, ο οποίος πεσμένος στην επαναφορά της μπάλας στο ύψος του πέναλτι απέκρουσε το δυνατό σουτ του Τζανή σε μια εκπληκτική ενέργεια.

Οι φωνές του Νιόπλια για την μεσαία του γραμμή αλλά και την άμυνά του ήταν άμεσες προκειμένου να προσέχουν περισσότερο. Παράλληλα ο τεχνικός των "πράσινων" ζήτησε περισσότερο η μπάλα να πηγαίνει στα άκρα (Λέτο, Σαλπιγγίδη) για να απειλήσουν και να "ανοίξουν" τον αντίπαλο.

Στο 14' ο Σισέ μετά από ατομική ενέργεια και σουτ απείλησε την αντίπαλη εστία ωστόσο το σουτ που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ.

Ανέβασε στροφές έχασε ευκαιρίες

Εξι λεπτά αργότερα (20'), ο Σαλπιγγίδης έκανε αυτό που ήθελε ο 44χρονος προπονητής του, ο Σισέ "τράβηξε" δύο παίκτες πάνω του και στην σέντρα του Ελληνα μεσοεπιθετικού ο Λέτο μόνος με το τέρμα πλάσαρε άουτ σε μια απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αργεντίνο μέσο.

Οι "πράσινοι" είχαν ανεβάσει ρυθμούς και πίεζαν, φτάνοντας και πάλι κοντά στο γκολ. Στο 23' μετά από εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, ο Κατσουράνης με προβολή είδε την μπάλα να κατευθύνεται στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ελευθερόπουλου και στην επαναφορά ο Ανδάλας απομάκρυνε σε κόρνερ.

Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε αφού εκμεταλλεύονταν και την οπισθοχώρηση των παικτών του ΠΑΣ, και στο 26' ο Σαλπιγγίδης έκανε το γύρισμα και ο Σισέ με ανάποδο ψαλίδι ανάμεσα σε δύο παίκτες έστειλε με εντυπωσιακό στυλ την μπάλα άουτ.

Είχε την υπεροχή όχι όμως το γκολ

Δύο λεπτά μετά το πρώτο ημίωρο (32') ο Καραγκούνης με ένα ευθύβολο σουτ απείλησε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Οι γηπεδούχοι αναζητούσαν το γκολ πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια ωστόσο το "έψαχναν" με ανορθόδοξο τρόπο κυρίως μετά την πρώτη μισή ώρα.

Εξι λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους (39') και πάλι ο Σισέ απείλησε αλλά στάθηκε και πάλι άτυχος. Ο Καραγκούνης πραγματοποίησε την σέντρα και ο Γάλλος επιθετικός έκανε την κεφαλιά πριν τον Μαϊστόροβιτς αλλά πέρασε άουτ. Η τελευταία καλή στιγμή ήρθε για το πρώτο ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους με ένα σουτ του Μιχαλόπουλου που δεν ανησύχησε ωστόσο τον Τζόρβα.

Μέσα ο Νίνης... ήρθε και το γκολ

Οι δύο τεχνικοί παρέταξαν την ομάδα τους με μια αλλαγή. Ο Γεωργούλης απέσυρε τον Μπουχάν και πέρασε στο ματς τον Μενδρινό, ενώ ο Νιόπλιας έβαλε τον Νίνη αντί του Σεϊταρίδη. Την θέση του Γιούρκα πήρε ο Βύντρα και στο κέντρο της άμυνας πήγε ο Κατσουράνης σε έναν ρόλο που έχει ξαναπαίξει στο παρελθόν.

Η είσοδος του Νίνη έδωσε "φτερά" στην μεσοεπιθετική γραμμή των "πράσινων" που ευτύχησαν να φτάσουν γρήγορα στο γκολ. Στο 49' ο Σιμάο ανατράπηκε από τον Αδράλα σε μια προσπάθεια να πάρει την κεφαλιά και ο κ. Χαραλαμπίδης από δίπλα υπέδειξε το σημείο του πέναλτι άμεσα. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Σισέ που ευστόχησε από τα 11 βήματα ανοίγοντας το σκορ για το "τριφύλλι".

Το γκολ αυτό απελευθέρωσε τους "πράσινους" συνέχισαν να πιέζουν, την ώρα που οι δύο τεχνικοί προχώρησαν σε δύο ακόμα αλλαγές με τους Κοντογουλίδη και Χριστοδουλόπουλο να μπαίνουν στο ματς αντί των Ανδράλα και Λέτο, με τον Αργεντίνο μέσο να είναι εμφανώς δυσαρεστημένος.

Στο 55' ο Νίνης με σουτ και δέκα λεπτά αργότερα ο Σαλπιγγίδης με κεφαλιά δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον αντίπαλο πορτιέρο που είδε την μπάλα να περνάει μόλις άουτ.

Η ώρα του Σισέ... και του Βύντρα

Στο 74΄σε έναν αιφνιδιασμό των "πράσινων" ο Σισέ προσπάθησε να βρει τον Σαλπιγγίδη αλλά δεν μπόρεσε αφού ο Κούσας έδιωξε. Στο επόμενο λεπτό (75') όμως ο Γάλλος ανέλαβε δράση, όταν μετά την σέντρα του Σπυρόπουλου, ο Ελευθερόπουλος έδιωκξε πριν τον Σαλπιγγίδη και ο Σισέ στην επαναφορά αφού πέρασε τον Κούσα με κεραυνό διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του αλλά και τα προσωπικά του.

Πέντε λεπτά αργότερα, μετά από κόρνερ του Νίνη, ο Κατσουράνης έκανε γυριστή κεφαλιά και από κοντά ο Βύντρα με νέα κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, μέσα σε πανηγυρικό κλίμα.

Στο 88' ο Ζιλμπέρτο Σίλβα που είχε μπει στο ματς έχασε μια ακόμα ευκαιρία, ωστόσο το "κερασάκι" στο ματς πρόσθεσε στο φινάλε ο Χριστοδουλόπουλος που μετά από κάθετη στον Σαλπιγγίδη έφυγε στον αιφνιδιασμό μαζί του και ο "Σάλπι" πρόλαβε να του την ξαναδώσει πριν ο Ελευθερόπουλος απομακρύνει με τον μέσο του "τριφυλλιού" να κάνει το τελικό 4-0.

Συνέντευξη Τύπου

Νίκος Νιόπλιας (προπονητής Παναθηναϊκού): " (γιατί παίξατε τόσο επιθετικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο και στο πρώτο μέρος είχατε δυσκολίες): Και στο πρώτο ημίχρονο είχαμε σκοπό να παίξουμε με την επιθετικότητα του δευτέρου μέρους. Ίσως όμως είχαμε μείνει λίγο στο παιχνίδι της Τετάρτης, ίσως ήμασταν λίγο αργοί στις κινήσεις μας, οι πάσες μας δεν ήταν τόσο καλές, παίζει ρόλο και η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου. Όταν άνοιξε το σκορ, τα πράγματα ήταν πολύ ευκολότερα, γιατί έχουμε πολύ καλούς παίκτες, ταλαντούχους και ικανούς στο σκοράρισμα.

(για την οπισθοχώρηση του Κατσουράνη και την αλλαγή με Νίνη): Το είχα σκεφτεί και στο Καυτανζόγλειο, αν κάτι δεν πήγαινε καλά. Ο Κώστας διαβάζει το παιχνίδι και έτσι έχουμε έναν παίκτη παραπάνω για να ανεβάζουμε το παιχνίδι από πίσω. Δεν ήταν η πρώτη φορά, έχει παίξει στην Μπενφίκα σε αυτή τη θέση και είναι στυλοβάτης για την ομάδα. Ακόμη κι όταν δεν παίζει καλά ένας τέτοιος παίκτης, μπορεί να σου δώσει το παραπάνω σε κάποια στιγμή. Διαπιστώσαμε ότι είχαμε ένα πρόβλημα στο κέντρο, ένα κενό μεταξύ των γραμμών και θέλαμε να βάλουμε τον Νίνη. Μας δικαίωσε.

(για τις άλλες δύο αλλαγές): Γνωρίζω τα παιδιά, ξέρω τις δυνατότητες τους. Ξέρω τι είναι ο Λάζαρος, ζω σε αυτή τη χώρα, δεν ήρθα από το εξωτερικό. Γνωρίζω τις δυνατότητες αυτών των παιδιών και πιστεύω σε αυτές. Ο Ρουκάβινα, ο Χριστοδουλόπουλος, ο Πετρόπουλος, ο Νίνης, πρέπει να παίζουν και να βάζουν ένα λιθαράκι στο μέλλον τους. Ο Λάζαρος μπορεί να παίξει καλά και σαν χαφ, να έρθει προς τα μέσα, ενώ ο Λέτο είναι περισσότερο παίκτης του ένας εναντίον ενός. Έτσι σκεφτήκαμε στη δεύτερη αλλαγή.

(για την φάση του πέναλτι, ένα σχόλιο): Δεν θέλω να σχολιάσω και είμαι και μακριά. Μια εμείς μία ο άλλος δεν θα ήθελα να σχολιάσω κάτι. Αν στεκόμαστε εκεί, χάνει το ποδόσφαιρο. Και στην ΟΥΕΦΑ πέντε χρόνια δεν ασχολούμουν ούτε ποιος διαιτητής ήταν στο παιχνίδι μας.

(για την αντίδραση του Λέτο στην αλλαγή του): Και τι πρέπει να κάνουμε; Όποιος θέλει ας έρθει κοντά μας, όποιος δεν θέλει... Έχω παίξει ποδόσφαιρο και ξέρω πως αντιδρά ο καθένας. Να πω στον Λέτο, τι; Πάνω απ’ όλους μας είναι η ομάδα. Δεν κάναμε αλλαγή για να πάμε χειρότερα. Όταν είσαι ομάδα και λειτουργείς υπέρ αυτής πετυχαίνεις τους στόχους.

(θα το καθιερώσετε ως αλλαγή, αυτό με τον Κατσουράνη): Η ομάδα βγαίνει μέσα από τις προπονήσεις. Αν χρειαστούμε τέτοια βοήθεια θα το κάνουμε. Είναι στυλοβάτης για την ομάδα. Εχουμε παίκτες που και να μην παίζουν καλά βοηθάνε με την παρουσία τους. Θα μας δώσει το παραπάνω όταν χρειαστεί. "

.

Θύμιος Γεωργούλης (προπονητής ΠΑΣ Γιάννινα): "Θεωρώ ότι δεν ήμασταν κακοί μέχρι το 2-0, αντίθετα ήμασταν μέσα στο παιχνίδι και είχαμε ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε. Πήραμε περισσότερο ρίσκο, αλλά δεν μας ήρθαν τα πράγματα όπως θα θέλαμε. Μετά το 75’ παραδοθήκαμε αμαχητί. Πλέον, ξεκινάει η προσπάθειά μας σ' ένα δύσκολο και κομβικό ματς με την Ξάνθη με την έναρξη και πάλι του πρωταθλήματος και του δεύτερου γύρου.

(τι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο...): Σίγουρα το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, ήταν καταλυτικό. Μετά ρισκάραμε, έγινε και ο τραυματισμός του Ντάσιου και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα."

.

Εισιτήρια: 16145 - Εισιτήρια: 193.249

Όλα τα λεφτά...

Η αλλαγή εικόνας των "πράσινων" με την είσοδο του Νίνη που ανέβασε πολύ την ομάδα του. Ακόμα την απέκρουση του Τζόρβα μετά το δοκάρι του Σαϊτιώτη που ίσως αν είχε δεχθεί γκολ θα είχε άλλη ροή το ματς. Ακόμα την εντυπωσιακή εμφάνιση του Σιμάο που έτρεξε πολλά χιλιόμετρα.

Ας ξεχάσουμε καλύτερα...

Τα επεισόδια που διαδραματίστηκαν στο ημίχρονο μετά την προκλητική συμπεριφορά των οπαδών του ΠΑΣ Γιάννινα και την άμεση απάντηση των φίλων του Παναθηναϊκού που κατευθύνθηκαν προς το μέρος τους και στην ανάπαυλα αντάλλαζαν "φιλοφρονήσεις" και αντικείμενα. Ακόμα τον αγωνιστικό χώρο που ελπίζουμε να μην ξαναδούμε.

To Live του αγώνα... από τον Γιώργο Χριστοφόρου
Στοιχεία Αγώνα
Διαιτητής: Χαραλαμπίδης(Καβάλας)
Βοηθοί: Τρύφωνας(Κέρκυρας), Φαντόπουλος(Πειραιά)
4ος: Γιάχος(Χίου)

Η 11άδα των γηπεδούχων
Νιόπλιας(Παναθηναϊκός): Τζόρβας, Καντέ, Βύντρα, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Λέτο, Σιμάο, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Σαλπιγγίδης, Σισέ.
Η 11άδα των φιλοξενούμενων
Γεωργούλης(ΠΑΣ Γιάννινα): Ελευθερόπουλος, Ντάσιος, Κούσας, Μιχαλόπουλος, Ανδράλας, Σαϊτιώτης, Μπουχάν, Μαϊστόροβιτς, Τζάνης, Σκαρντοβέλι, Γεωργιάδης.
1' Έναρξη αγώνα
Στη σέντρα η ομάδα του ΠΑΣ
6' Κόρνερ Παναθηναϊκός
Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση για τον Παναθηναϊκό.
7' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Δυνατό σουτ του Βύντρα μέσα από την περιοχή του ΠΑΣ, ο Ελευθερόπουλος σε ετοιμότητα θα διώξει.
10' Δοκάρι ΠΑΣ Γιάννινα
Ο Σαϊτιώτης θα χορέψει τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και θα κάνει το σουτ, με την μπάλά να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Τζόρβα.
10' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννινα
Στη συνέχεια της φάσης ο Τζάνης θα πάρει την μπάλα και θα κάνει το σουτ, με τον Τζόρβα να διώχνει με τα πόδια.
14' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Ο Σισέ θα κάνει το σουτ από τα δεξιά, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ελευθερόπουλου.
20' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, που σίγουρα θα μπορούσε να παίξει και σε διαφήμιση . Ο Σαλπιγγίδης πέρασε από τα δεξιά και έβγαλε σέντρα στον Λέτο που ήταν μόνος του απέναντι από το τέρμα, όμως ο Αργεντινός έκανε κακό πλασέ, με την μπάλα να περνά άουτ.
23' Δοκάρι Παναθηναϊκός
Ο Καραγκούνης εκτέλεσε φάουλ με τον Κατσουράνη να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
32' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Δυνατό σουτ του Καραγκούνη από τον ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ελευθερόπουλος θα μπλοκάρει.
37' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη για φάουλ στον Λέτο.
38' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Σέντρα του Καραγκούνη από τα δεξιά, ο Σισέ πήρε την κεφαλιά αλλά την έστειλε άουτ.
45' Έναρξη καθυστερήσεων
Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
46' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Σεϊταρίδης έξω στη θέση του ο Νίνης.
46' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννινα
Μενδρινός μέσα στη θέση του Μπουχάν.
48' Πέναλτι Παναθηναϊκός
Ο Ανδράλας ανέτρεψε τον Σιμάο με τον διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι.
49' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα στον Ανδράλα για το πέναλτι που υπέπεσε.
50' Γκολ Παναθηναϊκός 1-0
Ο Τζιμπρίλ Σισέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0.
54' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Ο Νίνης από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα όμως πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ελευθερόπουλου.
55' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννινα
Ο Βύντρα θα γυρίσει λάθος την μπάλα πάνω στον Σαϊτιώτη, που δεν θα μπορέσει να πλασάρει τον Τζόρβα.
57' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Λέτο έξω στη θέση του ο Χριστοδουλόπουλος.
64' Ευκαιρία Παναθηναϊκός
Ο Σαλπιγγίδης βρήκε υπέροχα τον Βύντρα μέσα στην περιοχή του Ελευθερόπουλου, όμως ο αμυντικός του "τριφυλλιού" τα έχασε και δεν πλάσαρε.
71' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα στον Σκαρτουβέλι για μαρκάρισμα στον Σαλπιγγίδη.
73' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννινα
Ντιμπαλά μέσα στη θέση του Γεωργιάδη.
75' Γκολ Παναθηναϊκός 2-0
Ο Σπυρόπουλος έκανε την σέντρα μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ. Μετά από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Σισέ που με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 2-0.
80' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Τζιμπρίλ Σισέ έξω στη θέση του ο Ζιλμπέρτο Σίλβα.
81' Γκολ Παναθηναϊκός 3-0
Εκτέλεση κόρνερ από τον Νίνη, ο Κατσουράνης θα κάνει κεφαλιά πάσα στον Βύντρα που από κοντά με το κεφάλι θα κάνει το 3-0.
87' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννινα
Ωραίο γύρισμα του Μιχαλόπουλου μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Κοντογουλίδης πήρε την κεφαλιά, με τον Τζόρβα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
88' Γκολ Παναθηναϊκός 4-0
Ο Χριστοδουλόπουλος θα βγάλει μπαλιά στον Σαλπιγγίδη, με τον Σάλπι να την δίνει ξανά στον Έλληνα επιθετικό που με πλασέ έκανε το 4-0.
90' Έναρξη καθυστερήσεων