X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Πανσερραϊκός - Κηφισιά 2-0: Τα λιοντάρια καθάρισαν σε τέσσερα λεπτά τερμάτισαν πρώτα στα playouts

Ο Ζήσης Χατζηστραβός INTIME SPORTS

Ο Πανσερραϊκός νίκησε την Κηφισιά που αποχαιρετά τη Stoiximan Super League με 2-0 και τερμάτισε στην έβδομη θέση του πρωταθλήματος. Στάικος και Χατζηστραβός καθάρισαν για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία.

Ο Πανσερραϊκός έκλεισε με νίκη τη σεζόν, καθώς επικράτησε της ήδη υποβιβασμένης Κηφισιάς με 2-0 στις Σέρρες και μάλιστα τερμάτισε στην έβδομη θέση (και πρώτη των playouts) της Stoiximan Super League.

Οι τελικές και τα xGoals στο Πανσερραϊκός - Κηφισιά

Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Αρχικά ο Στάικος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής εκτέλεσε τον Νικοπολίδη στο 54ο λεπτό, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Τέσσερα λεπτά μετά ήταν η σειρά του Χατζηστραβού να σκοράρει.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Πεταυράκης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο μέσος των Σερραίων από κοντά έκανε το 2-0 με κεφαλιά.

Λίγα λεπτά νωρίτερα οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι από στατικές φάσεις. Αρχικά η Κηφισιά στο 51' είχε την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Σπίνου που πήρε περίεργη τροχιά, αλλά σταμάτησε στο δοκάρι του Τσομπανίδη.

Δύο λεπτά μετά ο Πανσερραϊκός είχε δοκάρι με κεφαλιά του Μπέργκστρεμ και στη συνέχεια ο Νικοπολίδης για καλή του τύχη μάζεψε την μπάλα.