CONFERENCE LEAGUE

ΠΑΟΚ - Ντίναμο Ζάγκρεμπ: Οι Κροάτες σκόραραν αλλά δεν μέτρησε το γκολ λόγω χεριού

Η Ντίναμο Ζάγκρεμπ έψαξε το δεύτερο γκολ για να στείλει το ματς με τον ΠΑΟΚ στην παράταση και το βρήκε στο 83', όμως δεν μέτρησε καθώς ο σκόρερ Κουλένοβιτς χρησιμοποίησε τα χέρια του για να προωθήσει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ κρατούσε την τύχη στα χέρια του μετά από το 4-1 του Κουλιεράκη στο 72ο λεπτό, με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ να ψάχνει το δεύτερο γκολ στο φινάλε για να στείλει το ματς στην παράταση και να το βρίσκει αλλά να μην το πανηγυρίζει.

Και αυτό γιατί ο Κουλένοβιτς που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα χρησιμοποίησε το χέρι του για την προωθήσει στα δίχτυα, με τον διαιτητή να δείχνει άμεσα την παράβαση και να παραμένει το σκορ πρόκρισης υπέρ του Δικεφάλου για τους "8" του Conference League.