CONFERENCE LEAGUE

ΠΑΟΚ - Ντίναμο Ζάγκρεμπ: Το 3-0 ο Μπράντον Τόμας με ονειρεμένη κεφαλιά-ψαράκι

Το γήπεδο της Τούμπας μετατράπηκε σε ηφαίστειο και έκαψε την Ντίναμο Ζάγκρεμπ στο πρώτο μέρος, με τον Μπράντον Τόμας να παίρνει πανέμορφη κεφαλιά-ψαράκι στην καρδιά της κροατικής άμυνας και να γράφει το 3-0 για τον ΠΑΟΚ στο 42ο λεπτό.

Μετά από την ήττα του στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τους "16" του Conference League, ο ΠΑΟΚ δεν είχε τις πιθανότητες με το μέρος του απέναντι στην Ντίναμο Ζάγκρεμπ, όμως χάρη στη συγκλονιστική του εμφάνιση στο πρώτο μέρος έφερε... τούμπα την κατάσταση.

Ο Μπάμπα στο 27ο λεπτό έκανε το 1-0, έξι λεπτά αργότερα ο Κουλιεράκης έφερε το ζευγάρι σε ισορροπία κάνοντας το 2-0 με μακρινό σουτ ενώ στο 43' το γήπεδο της Τούμπας εξεράγη, με τον Μπράντον Τόμας να γράφει το 3-0.

Ήταν η στιγμή που ο Τάισον είδε στο δεύτερο δοκάρι τον Ισπανό μόνο του, του έκανε τη σέντρα και ο Μπράντον Τόμας έπιασε υπέροχη κεφαλιά-ψαράκι γιια να στείλει τη μπάλα συστημένη στη δεξιά γωνία της εστίας της Ντίναμο.