Παρί: Ο Σέρχιο Ράμος είδε κόκκινη κάρτα με τη Λοριάν και έφτασε τις 27 αποβολές

Ο Σέρχιο Ράμος αποβλήθηκε από την αναμέτρηση της Παρί με τη Λοριάν
Ο Σέρχιο Ράμος αποβλήθηκε από την αναμέτρηση της Παρί με τη Λοριάν © 2021 JEREMIAS GONZALEZ / AP IMAGES

Ο Σέρχιο Ράμος είδε δύο κίτρινες κάρτες στο παιχνίδι της Παρί με τη Λοριάν για την 19η αγωνιστική της Ligue 1 και έφτασε τις 27 αποβολές στην καριέρα του.

Η Παρί γλίτωσε το κάζο στο 90+1' της αναμέτρησης με τη Λοριάν χάρη στο γκολ του Ικάρντι και πήρε την ισοπαλία με σκορ 1-1. Ο Σέρχιο Ράμος, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμούς, είχε την τρίτη του συμμετοχή με τη φανέλα των Παριζιάνων.

Πέρασε ως αλλαγή στο 46ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Μέντες. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να τελειώσει το παιχνίδι του. Είδε την πρώτη κίτρινη κάρτα στο 81ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα είδε και τη δεύτερη με αποτέλεσμα να επιστρέψει πρόωρα στα αποδυτήρια.

Έτσι, ο Ράμος στην τρίτη του συμμετοχή με την Παρί κατέφερε να δει κόκκινη κάρτα, ενώ συνολικά στην καριέρα του έφτασε τις 27 αποβολές.