PREMIER LEAGUE

Πρώτη απώλεια για Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να κάνει το "4 στα 4", καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Σουόνσι στην Ουαλία. Πρωταγωνιστής ο πρώην των "κόκκινων", Τζόνζο Σέλβεϊ, με ένα γκολ, μία ασίστ και δύο... δώρα στον αντίπαλο (videos)

Σουόνσι και Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 στην Ουαλία, έτσι οι "κόκκινοι" δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το απόλυτο των νικών.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Τζόντζο Σέλβεϊ, ο οποίος μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο πρώην άσος των "κόκκινων" έκανε ένα τραγικό λάθος στο 4ο λεπτό και έδωσε έτοιμο γκολ στον Στάριτζ, αυτός έκανε το 1-1 και έτσι σκόραρε και στην 4η αγωνιστική.

Στο 36' ο Βίκτορ Μόουζες σκόραρε στο ντεμπούτο του και ολοκλήρωσε την ανατροπή, ξανά από σοβαρό λάθος του Σέλβεϊ.

Ο τελευταίος ήταν... μέσα και στο 4ο γκολ του ματς, καθώς έκανε με κεφαλιά την ασίστ στον Μίτσου, με τον Ισπανό να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 64'.

Η Λίβερπουλ παραμένει μόνη στην κορυφή, για μία ακόμη φορά ήταν πολύ κακή στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ εκτός του Μόουζες έκανε ντεμπούτο και ο Μαμαντού Σακό.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φορμ, Ρανχέλ, Τσίκο, Ασλεϊ Γουίλιαμς, Μπεν Ντέιβις, Σέλβεϊ, Μπράιτον, Νέιθαν Ντάιερ (46' Τζόναθαν ντε Γκουζμάν), Ράουτλετζ, Μίτσου, Μπονί (66' Ποθουέλο).

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Γουίζντομ (69' Κολό Τουρέ), Σκρτελ, Σακό, Χοσέ Ενρίκε, Λούκας Λέιβα, Τζέραρντ, Χέντερσον, Μόουζες (81' Στέρλινγκ), Κοουτίνιο (54' Ιάγο Άσπας), Στάριτζ.