ΙΩΝΙΚΟΣ

Πρώτη νίκη στα φιλικά

Η ομάδα του Γιώργου Μπένου επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή Ψαχνών σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας

Την πρώτη του νίκη στα φιλικά παιχνίδι πέτυχε την Τετάρτη ο Ιωνικός, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή Ψαχνών.

Η ομάδα του Γιώργου Μπένου στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή, ωστόσο υπήρξε σημαντική βελτίωση στο β' μέρος, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν αρκετές ευκαιρίες.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σπυριδάκης στο 53ο λεπτό ύστερα από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Μελαμπιανάκη.

Ιωνικός: Παναγιωτόπουλος, Κωνσταντινίδης, Μελαμπιανάκης, Πέτρου, Αρβανίτης, Δελήμπασης, Σιστόν, Σπυριδάκης, Πασάς, Βλάχος, Γιόνδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γάλας, Ρουσάκης, Κώστας Παπαδόπουλος, Μακράκης, Μανωλιάδης.