Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Προβληματική εικόνα στο Βόλο

σισε ολυμπιακος βολου

Προβληματική εικόνα οι "πράσινοι" κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου, ηττήθηκαν 2-1. Επεισόδιο με Σισέ

Ο Παναθηναϊκός είχε πολλά αμυντικά προβλήματα, ενώ και επιθετικά απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν οι Μάρτινς (26') και Χανιώτης (86'), ενώ για το "τριφύλλι" είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Πετρόπουλος στο 68ο λεπτό.
Ο Χενκ Τεν Κάτε, λόγω των πολλών απουσιών, παρέταξε τον Παναθηναϊκό με ενδεκάδα ανάγκης σε σχηματισμό 4-4-2. Κάτω από τα δοκάρια βρέθηκε ο Ορέστης Καρνέζης, στο δεξί άκρο της άμυνας ήταν ο Μαρίνος, από αριστερά ο Κάσας, ενώ κεντρικό αμυντικό δίδυμο ήταν οι Σαριέγκι και Μπιάρσμιρ.

Ως αμυντικά χαφ έπαιξαν οι Καντέ και Γκάμπριελ, με τους Χριστοδουλόπουλο και Λέτο να αγωνίζονται από τα άκρα, αλλάζοντας αρκετές φορές πλευρές. Δίπλα στον Σισέ ο Ολλλανδός τοποθέτησε τον Άντε Ρουκάβινα, επιδιώκοντας να δώσει ταχύτητα στην επίθεση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι "πράσινοι" παρουσιάστηκαν αρκετά "φλύαροι", καθώς ναι μεν είχαν την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν απείλησαν ουσιαστικά την εστία του Κολίτση. Αντιθέτως ο Ολυμπιακός Βόλου έφτασε δύο φορές κοντά στα δοκάρια του Καρνέζη, με τον Μάρτινς στο 26ο λεπτό να σκοράρει από το ύψος του πέναλτι, μετά από σέντρα του Πλιάγκα από δεξιά.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους οκτώ λεπτά αργότερα, αλλά ο Καρνέζης ήταν σε ετοιμότητα στο κοντινό σουτ του Αμπράμοβιτς και έδιωξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος ο Τεν Κάτε αντικατέστησε τον Ρουκάβινα με τον Πετρόπουλο, χρησιμοποιώντας για πρώτη φορά σε αγώνα τον Έλληνα επιθετικό μαζί με τον Σισέ. Ο Ολλανδός δικαιώθηκε αφού ο Γάλλος με μια εξαιρετική κούρσα από δεξιά στο 68ο λεπτό, γύρισε την μπάλα προς την περιοχή, όπου βρήκε τον Πετρόπουλο, ο οποίος ισοφάρισε με σουτ για το "τριφύλλι".

Ωστόσο, στη συνέχεια οι "πράσινοι" χαλάρωσαν και πάλι, με συνέπεια ο Χανιώτης, που είχε πάρει τη θέση του Πλιάγκα, να χάσει δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά Καρνέζης και Μπιάρσμιρ έσωσαν ισάριθμες φορές τον Παναθηναϊκό. Τελικά το γκολ ήρθε για τον επιθετικό του Ολυμπιακού Βόλου, όταν στο 86ο λεπτό ο Καρλόπουλος σούταρε, ο Καρνέζης δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και ο επερχόμενος Χανιώτης έστειλε την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα των "πρασίνων".

Ολυμπιακός Βόλου: Κολίτση, Κοτίτσας (56' Ψυχογιός), Κακαράς (46' Μπουλούτ), Σωτήρχος (72' Λιόλιος), Αρβανίτης, Αλβάρες, Πλιάγκας (46' Χανιώτης), Μάρτινς, Μόνχε, Ούμπιντες (56' Καρλόπουλος), Αμπράμοβιτς (46' Καμπάνταης)

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Μαρίνος, Σαριέγκι, Καντέ, Μπιάρσμιρ, Κάσας (46' Γεωργόπουλος), Γκάμπριελ, Χριστοδουλόπουλος (85' Μίχας), Λέτο, Ρουκάβινα (46' Πετρόπουλος), Σισέ (69' Βλάχος)

Επεισόδιο Σισέ με οπαδούς

Αμέσως μετά το γκολ του Παναθηναϊκού, ο Σισέ διαπληκτίστηκε με οπαδούς του Ολυμπιακού Βόλου, οι οποίοι φάνηκε να του πετούν κάποια αντικείμενα την ώρα που πανηγύριζε. Ο Γάλλος αντέδρασε επιστρέφοντάς τα στην κερκίδα, με συνέπεια να υπάρξει παρέμβαση από τον πρόεδρο των γηπεδούχων, Αχιλλέα Μπέο, ο οποίος απομάκρυνε τον Σισέ. Τελικά ο Τεν Κάτε τον αντικατέστησε με τον Βλάχο προκειμένου να λήξει το επεισόδιο.