PREMIER LEAGUE

Ρέντναπ: "Όλα αυτά είναι ανοησίες!"

Οι απαντήσεις του Χάρι Ρέντναπ σχετικά με το μέλλον του στην Τότεναμ μετά την τρίτη σερί ήττα της ομάδας στην Πρέμιερ Λιγκ.

Μετά από τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα ο τεχνικός της Τότεναμ, Χάρι Ρέντναπ, ρωτήθηκε αν οι σκέψεις για το μέλλον του στην ομάδα επηρέασαν την απόδοση των παικτών.

Τα "σπιρούνια" έχασαν με 1-0 εκτός έδρας από την 'Εβερτον σε ένα σφιχτό ματς με αδυναμία της Τότεναμ να διασπάσει την κλειστή άμυνα έπειτα από τις διαδοχικές ήττες απέναντι σε Άρσεναλ και Γιουνάιτεντ.

Στην ερώτηση αν το μέλλον του έχει επηρεάσει τον σύλλογο απάντησε: "Ανοησίες απολύτως. Είχαμε τρια δύσκολα παιχνίδια με Μαν. Γιουνάιτεντ, Άρσεναλ και Έβερτον η οποία νίκησε την Σίτι και την Τσέλσι. Οι παίκτες μου είναι πεισμωμένοι. Δεν αξίζαμε να χάσουμε, στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν μονόπλευρος".

Πέραν ενός διαστήματος στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Ρέντναπ τα βρήκε σκούρα απέναντι στην κλειστή άμυνα της Έβερτον που ήταν καταιγιστική.