ΟΦΗ

Σα Πίντο: "Προσπαθήσαμε αλλά..."

Ο Σα Πίντο στάθηκε στην προσπάθεια των παικτών του αλλά τόνισε πως η διαφορά επιπέδου με τον Ολυμπιακό είναι μεγάλη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Πορτογάλος τεχνικός του ΟΦΗ μετά την εντός έδρας ήττα με σκορ 4-0 από τον Ολυμπιακό για την 26η αγωνιστική της Super League:

"Προσπαθήσαμε να πιστέψουμε σ' ένα καλό αποτέλεσμα με αντίπαλο μια πολύ καλή ομάδα. Υπάρχει όμως διαφορά επιπέδου. Θέλαμε να εκμεταλλευτούμε τη βοήθεια του κόσμου μας αλλά δεν τα καταφέραμε.

Θέλω όμως να πω ότι στη φάση του πρώτου γκολ έγινε φάουλ στον Μακρή. Από την άλλη όμως θα πρέπει να πούμε ότι ακόμα και αν δε δεχόμασταν γκολ στο πρώτο ημίχρονο και πηγαίναμε με 0-0 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, θα ήταν πολύ δύσκολο να πετύχουμε το στόχο μας στο δεύτερο μέρος".