Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Σε τρομερή φόρμα ο Κοσίδης, εκπληκτικό το τρίτο του τέρμα στην Πολωνία

Ο Μιχάλης Κοσίδης. PRINT SCREEN

Ο Μιχάλης Κοσίδης σκόραρε ένα ακόμα τέρμα στην Πολωνία για χάρη της Πούστσα Νιεπολόμιτσε, με τον Έλληνα επιθετικό να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ απέναντι στην Κρακοβία.

Σε πολύ καλή φόρμα βρίσκεται ο Μιχάλης Κοσίδης, ο οποίος πρόσθεσε ένα ακόμα τέρμα στο ενεργητικό του στην Πολωνία. Ο Έλληνας στράικερ άνοιξε το σκορ για τη Πούστσα Νιεπολόμιτσε στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον ίδιο να κερδίζει λίγο χώρο για τον εαυτό του και να κάνει ένα συρτό σουτ στην αριστερή πλευρά της εστίας.

Παρόλα αυτά, οι προσπάθειες του 22χρονου επιθετικού δεν αποδείχθηκαν αρκετές, αφού ο αγώνας έληξε εν τέλει με το σκορ στο 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Με αυτό το τέρμα, ο Κοσίδης έφτασε τα τρία γκολ στο πολωνικό πρωτάθλημα, ενώ μετρά επίσης και μία ασίστ.