ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Σπουδαίο "διπλό" ο Πανσερραϊκός

Γεωργιάδης Τάντιτς

Η ομάδα του Ντράγκαν Κοκότοβιτς πέρασε από την Καισαριανή επικρατώντας με 2-1 του Εθνικού Αστέρα

Το θέαμα απουσίαζε από τον αγώνα, καθώς το βαρύ τερέν από την βροχή δυσκόλευε τις προσπάθειες των παικτών. Ωστόσο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Γεωργιάδης (33’) και Τάντιτς (64’).
Με τη νίκη της αυτή η ομάδα των Σερρών έφτασε στους 25 βαθμούς. Από την άλλη ο Εθνικός Αστέρας που μείωσε προσωρινά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Γκουεί έμεινε στους 31 βαθμούς.

Ο διαιτητής του αγώνα Στυλιάρας (Αιτ/νίας), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Τζωρμπατζάκη, Προβατίδη, Διαμάντη, Μιχαήλ, Ν. Ζαπρόπουλο, Τάντιτς, Κοτταρά και Γεωργιάδη.

Εθνικός Αστέρας: Γκίτκος, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης (65' Μπενίσκος), Χωριανόπουλος, Ουκάρ, Γκουέϊ, Προβατίδης (46' Διαμάντης), Τζημόπουλος, Τζωρμπατζάκης, Λουάμο.

Πανσερραϊκός: Κοτταράς, Γαλανόπουλος, Κάστρο, Γεωργίαδης, Μπανγκουρά, Τάντιτς (93' λ.τρ. Τράκις), Σκάγκλια, Παπάζογλου, Λεοζίνιο (78' Κωνσταντινίδης), Μιχαήλ (92' λ.τρ. Γεωργίου), Ν. Ζαπρόπουλος.