Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην 2η θέση χάρις στον Μπαντστούμπερ η Μπάγερν

μπάγερν ομαδική πανηγυρική

Με γκολ του 20χρονου Μπαντστούμπερ (75') η Μπάγερν νίκησε 2-1 την Γκλάντμπαχ και ανέβηκε 2η (vd)

Μεγάλος πρωταγωνιστής και σκόρερ του δεύτερου γκολ για τους "βαυαρούς" ήταν ο 20χρονος Χόλγκερ Μπαντστούμπερ που χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα.
Νωρίτερα, ο Γκόμες είχε ανοίξει το σκορ για την Μπάγερν στο (19'), όμως 9 λεπτά αργότερα ο Μπράουβερς είχε ισοφαρίσει για την Γκλάντμπαχ που τελικά έφυγε από το Μόναχο δίχως κάποιο βαθμό.

Πλέον, η Μπάγερν στρέφει την προσοχή της στον μεγάλο και καθοριστικό αγώνα με την Γιουβέντους στο Τορίνο όπου θέλει μόνο νίκη για να πάρει την πρόκριση στους "16" του Champions League.