Stoiximan Super League: Η βαθμολογία μετά τα ματς της όγδοης αγωνιστικής και τη διακοπή στο Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν ένα από τα γκολ του Οζντόεφ
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν ένα από τα γκολ του Οζντόεφ EUROKINISSI SPORTS

Το ντέρμπι στο Γεώργιος Καραϊσκάκης διακόπηκε στο 50ο λεπτό και έτσι η βαθμολογία δεν άλλαξε. Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί.

Το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό διεκόπη ύστερα από ό,τι συνέβη με τον τραυματισμό του Χουάνκαρ από κροτίδα που έσκασε δίπλα του, ενώ ο Ισπανός μπακ μαζί με συμπαίκτες του έκανε ζέσταμα στο 50ό λεπτό. Έτσι η βαθμολογία παρέμεινε ως έχει μετά το ματς του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο.

Η βαθμολογία μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Ατρόμητου

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ ξεπέρασε το εμπόδιο του Ατρομήτου, επικρατώντας 2-0 με σκόρερ τον Μαγκομέντ Οζντόεφ, ενώ η ΑΕΚ νίκησε τον Αστέρα στην Τρίπολη με 3-0, ενώ Κηφισιά και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ 0-0.

Το Σάββατο είχαμε το παιχνίδι του Άρη με τον Πανσερραϊκό όπου οι κίτρινοι πήραν τη νίκη επικρατώντας 1-0 των Σερραίων με γκολ στο 90+7'.

Ενώ την ίδια μέρα στο ματς που είχε προηγηθεί ο Παναιτωλικός πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-0 του Βόλου. Την Παρασκευή (20/10) η Λαμία νίκησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα.