X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

SUPER LIG

Super Γκέκας στην Πόλη

Με δύο γκολ του Φάνη Γκέκα η Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ νίκησε 2-0 την Ιστανμπούλ μέσα στην Κωνσταντινούπολη. Τρία τέρματα σε δύο ματς ο Έλληνας στράικερ (videos)

Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε την Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ σε σπουδαία νίκη με 2-0 επί της Ιστανμπούλ μέσα στο "Ολυμπιακό Στάδιο" της Κωνσταντινούπολης.

Ο Έλληνας στράικερ σκόραρε στο 31ο λεπτό με κεφαλιά και το 46ο με αριστερό πλασέ, προλαβαίνοντας την έξοδο του τερματοφύλακα, έπειτα από μπαλιά αμέσως μετά την σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου (ο ίδιος ο Γκέκας έδωσε την μπάλα πίσω σε αυτόν που του έκανε την ασίστ και έτρεξε μπροστά).

Έφτασε έτσι τα 3 γκολ με την νέα του ομάδα σε 2 ματς, καθώς είχε σκοράρει και στο ντεμπούτο του την προηγούμενη εβδομάδα.

Τα γκολ του Γκέκα...

Η Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ παραμένει στην τελευταία θέση, αλλά με αυτό το αποτέλεσμα και με τον Γκέκα σε εξαιρετική κατάσταση ελπίζει ξανά σε παραμονή στην κατηγορία.

Οι τουρκικές ιστοσελίδες... υποκλίνονται την Γκέκα με τίτλους όπως... "Συρτάκι στην Κωνσταντινούπολη".

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ιστανμπούλ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ 0-2 (31' και 46' Γκέκας)

Γκετσλέρμπιρλιγί - Εσκίσεχιρσπορ 0-2 (12' Ντιέγκο Άνζελο, 89' Νετσατί Ατές)

Ελάζιγκσπορ - Μπεσίκτας 1-3 (5' Γκορκ / 45' Χολόσκο, 56' Ιμπραχίμ Τοραμάν, 82' Μανουέλ Φερνάντες)

Καράμπιουκσπορ - Μπούρσασπορ 0-3 (54' Τουντσάι Σανλί, 61' Σρετιέν, 80' Μπατάγια)