SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Η Καλαμάτα έπιασε κορυφή στον Β' όμιλο, τρίτη σερί νίκη ο Παναργειακός

Οι παίκτες της Καλαμάτας πανηγυρίζουν το γκολ του Μορέιρα INTIME SPORTS

Η Καλαμάτα πέρασε από την Ηλιούπολη επικρατώντας 2-0 και έπιασε Κηφισιά και Πανιώνιο στην κορυφή, στο ντεμπούτο του Δημήτρη Σπανού. Τρίτη σερί νίκη ο Παναργειακός, σημαντικό διπλό και για τη Νίκη.

Η Καλαμάτα πήρε μια σημαντική νίκη κόντρα στην Ηλιούπολη επικρατώντας με 2-0 και επέστρεψε στην κορυφή του Β' ομίλου της Super League 2 με 14 βαθμούς.

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού, που έκανε ντεμπούτο στον πάγκο των Μεσσήνιων, άνοιξε το σκορ με τον Μορέιρα στο 40ο λεπτό και τον Μόρσεϊ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 45+2'. Η Ηλιούπολη είναι στην έβδομη θέση με 7 βαθμούς.

Ηλιούπολη (Γράφας): Ντόκιτς, Φουρλάνος, Μαριάνοβιτς (77′ Πατάπης), Καρανίκας, Μαΐδανός, Βασιλούδης (29′ λ.τ Μάνος), Θωμαΐδης (77′ Λάμσε), Σερπέζης (77′ Μλαντένοβιτς), Μαυριάς, Αλμέιδα (60′ Ενομό), Αλεξόπουλος.

Καλαμάτα (Σπανός): Κότσαρης, Ουές (77′ Βασιλαντωνόπουλος), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Πίρινεν, Μουστακόπουλος, Μορέιρα (87′ Μπακαγιόκο), Μόρσεϊ (68′ Ντιγκινί), Παμλίδης (87′ Γρίβας), Αλγκαρανάς (77′ Μπαράλες), Αναστασόπουλος.

Τρίτο σερί τρίποντο και τέταρτη θέση ο Παναργειακός

Ο Παναργειακός συνέχισε το νικηφόρο σερί που έχει χτίσει, καθώς αυτή τη φορά επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω εντός έδρας. Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Γιώργου Βαζάκα πέτυχε ο Τσάνι με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 70ο λεπτό.

Με αυτούς τους τρεις βαθμούς ο Παναργειακός έφτασε τους εννιά και είναι στην τέταρτη θέση, ενώ το "Σίτι" έχει έναν βαθμό λιγότερο.

Παναργειακός (Βαζάκας): Καραργύρης, Καρυπίδης (28′ Καμγκά), Καρέλης, Σάαντο, Ροκάι, Τσάνι, Λύγκας (62′ Τσιράκης), Κωστίκα (46′ Λαουκζέμις), Τσιώλης, Καμπράν (88′ Αλιατίδης), Ντιαλό (62′ Σουντουρά).

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Καρβούνης (59′ Ζούνης), Βάρκας, Ευαγγέλου, Ζιούλης, Τάμπας (64′ Βοριαζίδης), Κωστόπουλος (75′ Δρίτσας), Μπάμπης, Τσούκαλος (46′ Νίκολλι), Ουνγιαλίδης (75′ Τάτσης).

Τρίποντο ανάσα η Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-0 του ουραγού Εθνικού Νέου Κεραμιδίου στην Κατερίνη, πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Αρίας έδωσε προβάδισμα στο 10ο λεπτό με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Ο Σαποβάλοβ έκανε το 2-0 στο 51ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε και δοκάρι στο 70ο λεπτό.

Η Νίκη με αυτό το τρίποντο ανέβηκε στους 7 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου έμεινε στους 2.