Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

PREMIER LEAGUE

Της αρέσει να κοιτάει ψηλά...

Γιάνγκ

Η Άστον Βίλα πέρασε από το "Madejski Stadium" (νίκησε 2-1 τη Ρέντινγκ) και συνεχίζει να ελπίζει βάσιμα για την κατάληψη της 4ης θέσης

Η ομάδα του Μάρτιν Ο' Νιλ ήταν καλύτερη, απώλεσε πέναλτι με τον Γκάρεθ Μπάρι στο 33' (η μπάλα κατέληξε άουτ), όμως πήρε προβάδισμα στο σκορ με την εκπνοή του πρώτου μέρους. Ήταν το 45ο λεπτό, όταν ο Άσλεϊ Γιάνγκ με δεξί σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής "έγραψε" το 1-0.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι "κλείδωσαν" τη νίκη στο 83' με δεξί έξοχο πλασέ του Μάρλον Χέργουντ, ο οποίος μπήκε στον αγώνα ως αλλαγή (στο 73' αντικατέστησε τον Σον Μαλόνεϊ).

Το μόνο που κατάφερε η Ρέντινγκ ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκι Σόρεϊ.

Συνετρίβη η Μπόλτον

Στο δεύτερο ματς της Κυριακής (24/2) για την 27η αγωνιστική της Premier League, η Μπλάκμπερν υποχρέωσε σε βαριά την Μπόλτον με 4-1 στο "Ίγουντ Παρκ".

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Μπένεντικτ ΜακΚάρθι στο 25', ενώ οι "τρότερς", που κινδυνεύουν με υποβιβασμό, ισοφάρισαν στο 50' με τον Κέβιν Ντέιβις. Στη συνέχεια, όμως, οι φιλοξενούμενοι κατέρρευσαν και δέχθηκαν τρία γκολ.

Στο 67', ο ΜακΚάρθι με νέο πέναλτι έκανε το 2-1, στο 71' ο Ντέιβιντ Μπέντλεϊ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μόρτεν Γκαμστ Πέντερσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί πως ο Στέλιος Γιαννακόπουλος ήταν εκτός αποστολής.

Δείτε τα γκολ της Κυριακής (24/2):

Τα γκολ του αγώνα Ρέντινγκ-Άστον Βίλα

Τα γκολ του αγώνα Μπλάκμπερν-Μπόλτον

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ (24/2):

Ρέντινγκ-Άστον Βίλα 1-2 (90'+ Σόρεϊ-45' Γιάνγκ, 83' Χέργουντ)
Μπλάκμπερν-Μπόλτον 4-1 (25' πεν., 67' πεν. ΜακΚάρθι, 71' Μπέντλεϊ, 90'+ Πέντερσεν-50' Ντέιβις)