ΑΓΓΛΙΑ

Το απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Κάσπερ Σμάιχελ!

Κάσπερ Σμάιχελ

Μία ανάσα από το να πετύχει το πιο θεαματικό γκολ που έχει βάλει ποτέ γκολκίπερ έφτασε ο Κ.Σμάιχελ (video)!

Αυτός ήταν ο Κάσπερ Σμάιχελ, ο οποίος στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και με την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-1, εγκατέλειψε την εστία του σε μία ύστατη προσπάθεια για την ισοφάριση, φτάνοντας μάλιστα πολύ κοντά στο να χαρίσει στη Νοτς Κάουντι τον έναν βαθμό.
Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι πολιορκούσαν ασφυκτικά την αντίπαλό της ψάχνοντας μία καλή φάση για γκολ ώσπου τελικά η μπάλα έφτασε στην καρδιά της μεγάλης περιοχής μετά από σέντρα από τα δεξιά.

Τότε, ο γκολκίπερ της Σίτι και γιος του μυθικού πλέον Πίτερ Σμάιχελ έκανε ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι που θα ζήλευαν και οι πιο τεχνίτες επιθετικοί, με τη μπάλα να μην του κάνει για λίγο το... χατήρι, αφού πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Μόρκαμπ.