Το γκολ του Μπότου δεν έφτανε στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς

Ο Γιάννης Μπότος σκόραρε επί της Ζβόλε
Ο Γιάννης Μπότος σκόραρε επί της Ζβόλε PRINT SCREEN YOUTUBE: DIMITRIS S

Ο Γιάννης Φοίβος Μπότος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με τη φανέλα της Γκόου Αχέντ Ιγκλς όμως αυτό δεν στάθηκε αρκετό στην ομάδα του να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην Χρόνινχεν.

Το τρίτο του γκολ στην Eredivisie με τη φανέλα της Γκόου Αχέντ Ιγκλς πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής ο Γιάννης Φοίβος Μπότος. Αυτό έγινε στην έδρα της Χρόνινχεν, με τον δανεικό από την ΑΕΚ επιτελικό μέσο να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 60ο λεπτό από ασίστ του Ορατμαγκόεν και να φέρνει το ματς στα ίσα, αλλά το γκολ του να μην είναι αρκετό.

Και αυτό γιατί ναι μεν ισοφάρισε το γκολ του Λάρσεν από πλευράς γηπεδούχων στο 4 αλλά ο ίδιος παίκτης είχε και άλλος βέλος στη φαρέτρα του, που το εκτόξευσε στο 69' και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του, αποτέλεσμα που την έφερε στην 10η θέση και άφησε 13η την ομάδα του Μπότου.

Την ίδια ώρα, η Βίλεμ επιβλήθηκε 3-1 εντός έδρας της Βάαλβαϊκ, με τον Μιχέλη να μπαίνει στο ματς για τους γηπεδούχους στο 74' και τον Καμπετσή στο 85ο λεπτό, αμφότεροι ως αλλαγές.