X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΓΓΛΙΑ

Το πιο περίεργο γκολ της χρονιάς μπήκε στο 90+1' του Μπάρνσλεϊ - Γουίκομπ

Η Μπάρνσλεϊ επικράτησε 1-0 της Γουίκομπ για την League One με γκολ στο 90+1' και μάλιστα ήταν ένα από τα πιο περίεργα της σεζόν.

"Τι έγινε μόλις τώρα;" θα αναφωνήσει κάποιος μόλις δει το γκολ της Μπάρνσλεϊ απέναντι στην Γουίκομπ. Το παιχνίδι για την League One έληξε 1-0, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ίσως το πιο περίεργο γκολ της χρονιάς στο 90+1'.

Ο τερματοφύλακας της Γουίκομπ, Μαξ Στρίγεκ, θέλησε να κάνει καθυστερήσεις, ενώ το ματς βρισκόταν στο 0-0. Σήκωσε την μπάλα από το έδαφος, με τον επιθετικό της Μπάρνσλεϊ, Σαμ Κόσγκροουβ, να τον πλησιάζει και να πέφτει πάνω του.

Τότε, ο Στρίγεκ έπεσε κάτω, έχασε την μπάλα, ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι και ο Κόσγκροουβ πλάσαρε σε κενή εστία. Στις δηλώσεις του στο BBC Radio ο σκόρερ του αγώνα τόνισε πως η επαφή δεν ήταν παράνομη και αστειεύτηκε λέγοντας: "Είναι το καλύτερο γκολ που έχω πετύχει".