PREMIER LEAGUE

Τότεναμ - Γουέστ Χαμ 4-1: Τα σπιρούνια έφτασαν άνετα στην ανατροπή και επέστρεψαν στις νίκες

Οι παίκτες της Τότεναμ
Οι παίκτες της Τότεναμ @ 2024 DAVID CLIFF / AP IMAGES

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε μετά τη διεθνή διακοπή στην Premier League η Τότεναμ, η οποία νίκησε 4-1 με ανατορπή τη Γουέστ Χαμ εντός έδρας και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Τα χαμόγελα επέστρεψαν για την Τότεναμ μετά την ήττα από την Μπράιτον. Τα σπιρούνια επικράτησαν 4-1 της Γουέστ Χαμ παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ για την 8η αγωνιστική της Premier League και ανέβηκαν στην 6η θέση.

Τα σφυριά ευτύχησαν να προηγηθούν στο 18ο λεπτό με τον Κούντους όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Κουλουσέφσκι στο 36'. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 52' με τον Μπισουμά και κλείδωσε τη νίκη με το αυτογκόλ του Αρεολά τρία λεπτά αργότερα.

Ο Σον ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 60' σε 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο καθώς ο Κούντους αποβλήθηκε στο 86' έπειτα από παρέμβαση του VAR.

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

• Τότεναμ - Γουέστ Χαμ 4-1 (36' Κουλουσέφσκι, 52' Μπισουμά, 55' Αρεολά (αυτ.), 60' Σον - 18' Κούντους)
  • 19/10 17:00 Σαουθάμπτον - Λέστερ
  • 19/10 17:00 Νιουκάστλ - Μπράιτον
  • 19/10 17:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπρέντφορντ
  • 19/10 17:00 Ίπσουιτς - Έβερτον
  • 19/10 17:00 Φούλαμ - Άστον Βίλα
  • 19/10 19:30 Μπόρνμουθ - Άρσεναλ
  • 20/10 16:00 Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι
  • 20/10 18:30 Λίβερπουλ - Τσέλσι