ΕΛΛΑΔΑ

Βόλος - ΑΕΚ: Δεύτερο γκολ για τον Λιβάι μετά από υπέροχη ομαδική προσπάθεια

Οι παίκτες της ΑΕΚ πανηγυρίζουν γκολ σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Βόλο | 23 Ιουλίου 2023 EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ ήταν ορεξάτη στην εκκίνηση του φιλικού αγώνα της με τον Βόλο και λίγο μετά τη συμπλήρωση του 20λεπτου βρήκε και δεύτερο γκολ, ξανά με τον Λιβάι Γκαρσία, αυτή τη φορά μέσα από συνεργασία των Τσούμπερ και Μοχαμάντι.

Ο Λιβάι Γκαρσία άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της ΑΕΚ στη φιλική αναμέτρηση με τον Βόλο σκοράροντας στο 16' και έξι λεπτά αργότερα συνδέθηκε ξανά με τα αντίπαλα δίχτυα.

Αυτή τη φορά υπήρχε συνδυασμός περισσοτέρων παικτών για να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα, με τον Τσούμπερ να περνάει κάθετη πάσα και τον Μοχαμάντι να γυρνάει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, με τον φορ από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο να μην έχει πρόβλημα να νικήσει τον Κόστιτς με άψογο πλασέ γράφοντας το 2-0 για την Ένωση.