Βόλος - ΟΦΗ: Οι Κρητικοί είχαν τέσσερα δοκάρια στο πρώτο μέρος

Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι κόντρα στον Βόλο με τον Μεγιάδο
Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι κόντρα στον Βόλο με τον Μεγιάδο COSMOTE TV

Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες για παραπάνω από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στον Βόλο, με τους Κρητικούς να έχουν τέσσερα δοκάρια.

Ο ΟΦΗ έκανε ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι με τον Βόλο πετυχαίνοντας το 1-0 μάλιστα στο 12ο λεπτό με τον Τζον Τοράλ. Ωστόσο, οι Κρητικοί είχαν ευκαιρίες και για παραπάνω γκολ.

Συγκεκριμένα ο ΟΦΗ είχε τέσσερα δοκάρια στο πρώτο 45λεπτο. Στο 7' ο Τοράλ έκανε το πλασέ με την μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι, ο Μεγιάδο πήρε το ριμπάουντ και με τη σειρά του βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν.

Στο 17ο λεπτό ο Γκαγιέγος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κλέιμαν βρήκε την μπάλα, η οποία χτύπησε στο δοκάρι, ενώ μετά ο Καμάου αστόχησε σε κενή εστία..

Στο 38ο λεπτό ο ΟΦΗ είχε το τέταρτό του δοκάρι. Ο σκόρερ του 1-0, Τζον Τοράλ, πλάσαρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα γι' ακόμη μία φορά να σταματάει στο δοκάρι.