Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ξάνθη-Αιγάλεω 0-0

New Image

Το αήττητο της Ξάνθης διατηρήθηκε και στον αγώνα με το Αιγάλεω

Η Ξάνθη έχει μόλις τέσσερις νίκες στην έδρα της και ήταν η έκτη "λευκή" ισοπαλία τις τελευταίες δέκα αγωνιστικές.
Το Αιγάλεω παρέμεινε χωρίς εκτός έδρας νίκη στα εννιά τελευταία παιχνίδια, όπου μετράει έξι ισπαλίες και τρεις ήττες.

td> Οι συνθέσεις των ομάδων
Ξάνθη:Mάλαρζ, Μαχράτζε, Λαμπριάκος, Κωστούλας, Κοντοδήμος, Ζουέλα, Άντζας, Κιντάνα(87' Μπαϊκαρά), Γαρπόζης(53' Ολισαντέμπε), Μανσό(76' Βρύζας), Καζάκης

Αιγάλεω:Γιάννου, Εντουσεϊ, Ψωμάς, Σκοπελίτης, Σίμανεκ, Μουστογιάννης(70' Γιάντσετιτς), Τσάτσος, Όμο, Νικολόπουλος(13' Τουρνάς), Παπουτσής, Σέζαρεκ(50' Mάριτς).

Διαιτητής:Zoλώτας Γ. (Θεσ/νίκης)
td> Με μια ματιά
Πολύ γρήγορα θα ξεχαστεί το πρώτο ημίχρονο του Αγώνα Ξάνθη- Αιγάλεω καθώς οι δύο ομάδες δεν φάνηκαν απειλητικοί μπροστά από τις δύο εστίες.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δύνατα τον αγώνα, έχοντας τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, και δημιούργησαν την πρώτη καλή ευκαιρία με τον Λαμπριάκο στο 15΄, καθώς το σουτ που επιχείρησε έξω από την μεγάλη περιοχή απέκρουσε ο Γιάννου.

Γρήγορα όμως η μορφή του αγώνα άλλαξε υπέρ των φιλοξενούμενων, καθώς εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των αντιπάλων τους και με αντεπιθέσεις προσπάθησαν να αεπιλήσουν την εστία του Μάλαρζ.

Στο πρώτο μισάωρο το Αιγάλεω έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με κεφαλιά του Τουρνά στο 18' που είχε πάρει την θέση του Νικολόπουλου αφού αποχώρησε από τον αγώνα λόγω τραυματισμού. Στο 25' ο Μουστόγιαννης μπήκε από τα δεξιά αλλά έκανε την χειρότερη δυνατή επιλογή και έχασε την ευκαιρία. καθώς το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα διατηρήθηκε καθώς οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να λύσουν τα προβλήματα του πρώτου ημιχρόνου, όντας επιθετικά ανύπαρκτη, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να απειλήσουν την εστία του Γιάννου.

Οι παίκτες του Σάββα Κωφίδη έχαναν πολύ εύκολα την μπάλα στο κέντρο, κάτι που προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το Αιγάλεω και δημιούργησε την καλύτερη στιγμή στο παιχνίδι με το δοκάρι του Σκοπελίτη στο 62'.

Ωστόσο, ο αγώνας πήρε άλλη τροπή όσο πέρναγε η ώρα καθώς οι δύο ομάδες ζήτησαν το γκολ που θα τους έδινε την νίκη αλλά οι προσπάθεις των επιθετικών των δύο ομάδων δεν βρήκαν στόχο.

Στο τελευταίο τέταρτο η Ξάνθη με επιθετική αιχμή τον Ολισαντέμπε είχε δύο καλές στιγμές που κατάφερε να αποσοβήσει ο Γιάννου, τον καλύτερο παίκτη του "Σίτι" στον αγώνα.
td> Όλα τα λεφτά...
Η πολύ καλή απόδοση του πορτιέρο του Αιγάλεω Γιάννου, που κατάφερε όποτε τον χρειάστηκε η ομάδα του να σταθεί στο ύψος του και να κρατήσει ανέπαφη την εστία του.
td> Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Την κακή απόδοση των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο, αφού δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
td> To Live του αγώνα...
Συνθέσεις ομάδων
Ξάνθη:Mάλαρζ, Μαχράτζε, Λαμπριάκος, Κωστούλας, Κοντοδήμος, Ζουέλα, Άντζας, Κιντάνα, Γαρπόζης, Μανσό, Καζάκης

Αιγάλεω:Γιάννου, Εντουσεϊ, Ψωμάς, Σκοπελίτης, Σίμανεκ, Μουστογιάννης, Τσάτσος, Όμο, Νικολόπουλος, Παπουτσής, Σέζαρεκ

1' Έναρξη αγώνα
6' Άουτ Αιγάλεω Σέζαρεκ
9' Φάουλ Ξάνθη
Το φάουλ του Κιντάνα βρήκε στο τοίχος.
13' Αλλαγή παίκτη Αιγάλεω Νικολόπουλος
Ο Τουρνάς μπήκε στον αγώνα.
15' Σουτ Ξάνθη
Ο Λαμπριάκος σούταρε εξω από την μεγάλη περιοχή απέκρουσε όμως ο Γιάννου.
18' Ευκαιρία Αιγάλεω
Μετά από κόρνερ του Μουστόγιαννη, ο Τουρνάς έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Μάλαρζ έδιωξε την μπάλα.
25' Ευκαιρία Αιγάλεω
Ο Τουρνάς βρήκε στα δεξιά με μπαλιά τον Μουστόγιαννη, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή, το σουτ όμως που επιχείρησε έφυγε άουτ.
27' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Ψωμάς
38' Σουτ Ξάνθη
Ο Καζάκης πραγματοποίησε γυριστό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
40' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Σκοπελίτης
44' Κίτρινη κάρτα Ξάνθη Άντζας
45' Έναρξη καθυστερήσεων
45' Κεφαλιά Ξάνθη
Ο Κιντάνα έκανε την σέντρα ο Καζάκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε άουτ.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
50' Αλλαγή παίκτη Αιγάλεω Σέζαρεκ
Ο Μάριτς μπήκε στον αγώνα.
51' Φάουλ Αιγάλεω
Ο Παπουτσής εκτέλεσε μακρινό φάουλ, ο Μάλαρζ έδιωξε σε κόρνερ.
53' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη Γαρπόζης
Ο Ολισαντέμπε μπήκε στον αγώνα.
55' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Μάριτς
57' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Μουστογιάννης
58' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Τσάτσος
61' Δοκάρι Αιγάλεω Σκοπελίτης
70' Αλλαγή παίκτη Αιγάλεω Μουστογιάννης
Ο Γιάντσετιτς μπήκε στον αγώνα.
72' Κεφαλιά Ξάνθη
Ο Ολισαντέμπε έπιασε την κεφαλιά μπλόκαρε όμως ο Γιάννου.
76' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη Μάνσο
Ο Βρύζας μπήκε στον αγώνα.
78' Σχόλιο
Οι δύο ομάδες προσπαθούν να φθάσουν στην επίτευξη γκολ και η μορφή του αγώνα έχει αλλάξει.
87' Αλλαγή παίκτη Ξάνθη Κιντάνα
Ο Μπαϊκαρα μπήκε στον αγώνα.
90' Έναρξη καθυστερήσεων
91' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Toυρνάς