HANDBALL PREMIER

Ολυμπιακός - Βριλήσσια 38-28: Οι ερυθρόλευκοι έκαναν το "τέσσερα στα τέσσερα" πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο

INTIME

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα ματς στη Handball Premier, επικρατώντας των Βριλησσίων με 38-28 στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης.

Ακόμη μία νίκη πανηγύρησε ο Ολυμπιακός στη Handball Premier, επικρατώντας των Βριλησσίων με 38-28 στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας ξεκίνησαν μουδιασμένα την αναμέτρηση και είδαν τα Βριλήσσια να προηγούνται με 17-11 και 19-15. Από εκεί και πέρα όμως, η ομάδα του Ζέλικο Μπάμπιτς πάτησε γκάζι στο δεύτερο μέρος και όχι μόνο ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση, αλλά προηγήθηκε ακόμη και με 11 γκολ διαφορά (37-26), φτάνοντας τελικά με άνεση στην επικράτηση.

Ο Ολυμπιακός παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερις αγώνες, όπως η ΑΕΚ, που κέρδισε τη Χανθ και η Δράμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 38-28
Τα πεντάλεπτα: 1-4, 6-8, 8-10, 11-15, 13-17, 15-19 (ημίχρονο), 20-19, 26-21, 29-22, 32-23, 25-26, 38-28

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάμπιτς): Τζηράς 2, Παπαβασίλης 5, Βίντα 3, Τζίμπουλας 4, Παπάζογλου 3, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας 2, Σλίσκοβιτς 2, Βούγιοβιτς 1, Βέγιν 1, Λιάπης 5, Πασσιάς 5, Μιχαηλίδης 4, Σάββας 1, Νικολίνταης.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Τούτσης): Καμπούρης, Στάθης Μ. 8, Βλάχος 1, Τσαμεσίδης 4, Κολεζάκης 3, Αντωνιάδης, Βαρδαξόπουλος 5, Μπάγιος 2, Φ. Χαλβατζής, Σ. Χαλβατζής, Μπινιάρης 1, Μπέσκος, Τσανίνος 1, Μπαλάσκας 2, Τσαμουρής 1.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Χρόνης, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 3/5-0/1