ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες, κολύμβηση: Ο θαυμάσιος Απόστολος Χρήστου έγραψε ιστορία, πήρε το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα ύπτιο ανδρών

24MEDIA CREATIVE TEAM / KONSTANTINOS BADOUNAS

Ο Απόστολος Χρήστου τερμάτισε 2ος στον τελικός 200μ ύπτιο ανδρών και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, το δεύτερο της Ελλάδας στους 33ους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο Απόστολος Χρήστου ήθελε να κατακτήσει το μετάλλιο που έχασε στα 100μ ύπτιο ανδρών και τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον τελικός 200μ ύπτιο ανδρών, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο 1:54:82 με πανελλήνιο ρεκόρ.

Αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο της Ελλάδας στους 33ους Ολυμπιακούς Αγώνες και συνολικά το 123ο.