ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες, κωπηλασία: Οι τρομερές Κοντού και Φίτσιου πήραν το χάλκινο, με απίστευτη αντεπίθεση στο τέλος

24MEDIA CREATIVE TEAM/ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ

Απίθανες οι Μιλένα Κοντού και Ζωή Φίτσιου στον τελικό διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών, πραγματοποίησαν φανταστική εμφάνιση και με επική αντεπίθεση στα τελευταία μέτρα κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Οι Μιλένα Κοντού και Ζωή Φίτσιου κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών, πραγματοποιώντας απίθανη εμφάνιση κυρίως στα τελευταία 500 μέτρα.

Σε εκείνο το σημείο οι Ελληνίδες κωπηλάτριες έκαναν μυθική αντεπίθεση για να ανέβουν στο τρίτο σκαλί του βάθρου με χρόνο 6:49.28, πίσω από τις ΒρετανίδεςΈμιλι Κρεγκ και Ίμοτζεν Γρκαντ και τις Ρουμάνες Τζιανίνα φαν Χρόνινγκεν και Ιονέλα Κόζμιουκ.

Αυτό μάλιστα είναι το 6ο μετάλλιο της Ελλάδας στην κωπηλασία σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Το SPORT24 στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024

Όλα τα νέα και ειδήσεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι είναι εδώ! Δες αναλυτικά το Πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων και παρακολούθησε live την εξέλιξη των αθλημάτων και την κατάταξη των μεταλλίων στο Olympic Games
Matchcenter.

Κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24, αλλά και στο Youtube κανάλι μας για να μαθαίνεις όλες τις εξελίξεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.