EUROCUP

Κερουλέτι - Πανιώνιος 17-14: Έμεινε ανολοκλήρωτη η επική ανατροπή, με τις κυανέρυθρες να λυγίζουν στα πέναλτι

Ο Πανιώνιος με σερί 3-0 στα τελευταία λεπτά του τέταρτου οκταλέπτου κατάφερε να στείλει το ματς με την Κερουλέτι στα πέναλτι, εκεί όμως ήταν άστοχος και με 17-14 πήρε έναν βαθμό στην πρεμιέρα των προκριματικών ομίλων του Euro Cup πόλο γυναικών.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτριες του Πανιωνίου στα τελευταία λεπτά του αγώνα της πρεμιέρας τους στον Α' προκριματικό όμιλο του Euro Cup πόλο γυναικών κόντρα στην Κερουλέτι, ισοφαρίζοντας και στέλνοντας το παιχνίδι στα πέναλτι, δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν σε καμία από τις τρεις πεντάμετρες εκτελέσεις, με συνέπεια να ηττηθούν με συνολικό σκορ 17-14 (14-14 κ.δ.).

Η Μαριάννα Μαστροκάλου ήταν αυτή που ισοφάρισε στο 2:45 πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας του ματς, αλλά στα πέναλτι οι Νεοσμυρνιώτισσες του Τάσου Παπαναστασίου δεν σκόραραν ούτε μία φορά σε αντίθεση με τα τρία γκολ της ουγγρικής ομάδας.

Η επόμενη αναμέτρηση για τον Ιστορικό είναι την Παρασκευή (25/10) στις 20:00 απέναντι στην Έγκερ.

Τα οκτάλεπτα: 4-4, 5-3, 3-3, 2-4, 3-0 (στα πέναλτι)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γκανγκλ, Αρίμα 3, Παπαδοπούλου, Ρακιντζή 1, Αλεν 1, Μαστρόκαλου 1, Καραγιάννη 1, Λούδη 1, Σταυρίδου, Δούλη 1, Παπαναστασίου 2, Μπιτσάκου 3, Κάτσιου