X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CHAMPIONS LEAGUE ΠΟΛΟ

Ματαρό - Βουλιαγμένη 15-9: Ήττα χωρίς κόστος από την φιναλίστ του περσινού Champions League γυναικών

1 2022-2023 / PLAY OFF / 2 / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Βουλιαγμένη αντιμετώπισε την περσινή φιναλίστ του Champions League γυναικών, Ματαρό και ηττήθηκε 15-9 σε μία ήττα χωρίς κόστος για τον Γ' προκριματικό όμιλο.

Την φιναλίστ του περσινού Champions League, Ματαρό αντιμετώπισε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στην έδρα μάλιστα της ισπανικής ομάδας που φιλοξενεί τον Γ’ προκριματικό όμιλο.

Χωρίς το άγχος της πρόκρισης στους ομίλους, με διακύβευμα την πρώτη θέση του ομίλου. Η Ματαρό νίκησε 15-9, ο ΝΟ Βουλιαγμένης ολοκληρώνει αύριο Κυριακή (24/9) τους αγώνες του με αντίπαλο την ολλανδική Ντε Ζάαν.

Προηγήθηκε 2-0 αλλά η Ματαρό πέτυχε πέντε σερί τέρματα και βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο 6-3. Η ισπανική ομάδα κράτησε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και πήρε τη νίκη, με διαφορά που δημιουργήθηκε στη τελευταία περίοδο.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 2-1, 4-4, 5-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη, Γιαννοπούλου 2, Ριντζ 1, Σλίκινγκ 2, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Τζούστρα 3, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου.

Τα τέρματα της Ματαρό σημείωσαν οι: Βαν ντερ Κράατς 5 , Νόγκε 3, Κέστζελι 3, Γκιράλ 2, Μορέλ 1, Καμπράι 1.

Διαιτητές: Πουτνίκοβιτς (Σερβία), Φεράρι (Ιταλία)