ΠΟΛΟ

Πέμπτη η Βουλιαγμένη

Νίκησε με 7-5 το Παλαιό Φάληρο και κατέκτησε την 5η θέση η Βουλιαγμένη που θα παίξει στο LEN Trophy

Oι φιλοξενούμενοι δεν ξεκίνησαν καλά, βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 3-2 και σαν να μην έφτανε αυτό, ο Γιάννης Γιαννουρής, είδε τον Χατζηδάκη να αποβάλλεται με αντικατάσταση 1.30 πριν το τέλος του πρώτου μέρους.
Παρά το γεγονός ότι ο ΝΟΒ έπαιξε χωρίς τον βασικό φουνταριστό του για το υπόλοιπο του αγώνα, οι παίκτες δεν το έβαλαν κάτω.

Το τρίτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Βλάχου να είναι μπροστά στο σκορ με 5-3, αλλά η τελευταία περίοδος άνηκε στη Βουλιαγμένη.

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση με όπλο την καλή άμυνα, κατάφερε να σημειώσει 4 αναπάντητα τέρματα με αποτέλεσμα να μετατρέψει το σκορ σε 5-7 και να πάρει τη μεγάλη νίκη που της έδωσε την πέμπτη θέση στη φετινή Α1.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 2-1, 0-4