ΣΤΗΛΕΣ

Ο Τερίμ δείχνει στο κινητό στον 4ο ότι ο Κέιν είναι οφσάιντ!

Ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ στο φιλικό της Αγγλίας με την Τουρκία από θέση οφσάιντ κι ο ομοσπονδιακός τεχνικός της δεύτερης, Φατίχ Τερίμ, έδειξε στον τέταρτο διαιτητή σε replay μέσω κινητού τηλεφώνου τη φάση και τη λανθασμένη απόφαση να μετρήσει. (video)

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής Τουρκίας, Φατίχ Τερίμ, εξέπληξε τους πάντες στο "Etihad" όταν πήρε το κινητό τηλέφωνο από έναν εκ των βοηθών του, κατευθύνθηκε προς τον τέταρτο διαιτητή της φιλικής αναμέτρησης με την αντίστοιχη της Αγγλίας, και τους (απ)έδειξε ότι ο Χάρι Κέιν ήταν σε θέση οφσάιντ όταν άνοιξε το σκορ για τα "τρία λιοντάρια".

Όλα ξεκίνησαν τρία λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, όταν η εθνική Αγγλίας άνοιξε το σκορ με τον Χάρι Κέιν. Όμως το τέρμα δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο επιθετικός της Τότεναμ ήταν σε θέση οφ-σάιντ τη στιγμή που τροφοδοτήθηκε από τον συμπαίκτη στους spurs, Ντέλε Άλι.

Απίθανο σκηνικό περίπου στο 20ό λεπτό, με τον προπονητή της Τουρκίας, Φατίχ Τερίμ, να παίρνει ένα κινητό τηλέφωνο από έναν εκ των βοηθών του και να το δίνει στον 4ο διαιτητή για να δει το video με το γκολ που έβαλε από θέση οφ-σάιντ ο Χάρι Κέιν...

Όταν ο 4ος διαιτητής έβλεπε το video στο κινητό το σκορ ήταν ήδη στο 1-1, καθώς ο Χακάν Τσαλχάνογλου είχε ισοφαρίσει στο 13ο λεπτό.

Harry Kane Goal - England 1 - 0 Turkey 22.05.2016 από photography-hd