ΣΤΗΛΕΣ

Παιχνίδι τελείωσε από 2-6 σε 6-6!

Σκωτία

Το ματς Μάδεργουελ-Χιμπέρνιαν από 2-6 ολοκληρώθηκε σε 6-6 με γκολ ισοφάρισης αλά... Φαν Μπάστεν! (vid)

Είναι ο αγώνας με το μεγαλύτερο σκορ στην ιστορία του πρωταθλήματος της Σκωτίας, αφού Μάδεργουελ και Χιμπέρνιαν άφησαν πίσω τους την σκοπιμότητα και προσέφεραν απίστευτο θέαμα, σε ένα ματς που δύσκολα θα ξεχάσουν οι θεατές που πήγαν στο γήπεδο.
Το σκορ για να καταλάβετε ήταν 2-6 μέχρι και το 65ο λεπτό της αναμέτρησης, με την ομάδα της Μάδεργουελ να κάνει ένα απίστευτο come back και να ισοφαρίζει σε 6-6.

Μάλιστα λίγα λεπτά πριν την ισοφάριση, οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι, που σε άλλες περιπτώσεις θα μπορούσε να λειτουργήσει ως ταφόπλακα στις ελπίδες για να πάρουν ένα βαθμό.

Τα ρεκόρ της Πρέμιερ Λιγκ Σκωτίας

Η ομάδα της Μάδεργουελ έχει το εξής αξιοσημείωτο. Στα πέντε μεγαλύτερα σκορ που έχουν γίνει σε αγώνες της Σκωτίας, η Μάδεργουελ βρίσκεται σε τρεις από αυτούς.

1) Μάδεργουελ-Χιμπέρνιαν 6-6

2) Μάδεργουελ-Αμπερντίν: 5-6

3) Ντανφέρμλιν-Σέλτικ: 1-8

4) Μάδεργουελ-Νταντί Γιουνάιτεντ: 4-5

5) Ρέιντζερς-Φόλκιρκ: 7-2

Δείτε βίντεο με το απίστευτο γύρισμα του σκορ και το φανταστικό γκολ της ισοφάρισης