ΣΤΗΛΕΣ

Προφητική ταινία του '83 για το Γιουβέντους-Κατάνια!

Γιουβέντους-Κατάνια-Μπαρ ντι σπορτ-ταινία

Η Κατάνια νίκησε 2-1 τη Γιουβέντους, όπως είχε συμβεί και στην... ταινία του 1983 "Al bar dello sport" (vid)!

Στην κυριακάτικη αναμέτρηση του "Ολίμπικο" η Γιουβέντους ηττήθηκε με 2-1 από την Κατάνια με το γκολ του Ίτζκο στο 87', ωστόσο το εντυπωσιακό είναι πως το συγκεκριμένο σκορ μεταξύ των δύο ομάδων έχει καταγραφεί πριν 26 χρόνια σε ταινία (!).
Ο λόγος για την ταινία "Al bar dello sport" με πρωταγωνιστή τον Λίνο Μπάλφι, στην οποία περιμένει -σε κάποια σκηνή- να μάθει τα αποτελέσματα ποδοσφαίρου και στο τέλος μένει άφωνος όταν αντιλαμβάνεται ότι είναι ο μεγάλος νικητής.

Λεπτομέρεια; Το τελευταίο αποτέλεσμα που του χαρίζει τα κέρδη είναι η νίκη της Κατάνια με 2-1 επί της Γιουβέντους στο τελευταίο λεπτό με σκόρερ τον Κανταρούτι, με τον Μπάλφι να βλέπει το σκορ να περνάει μπροστά στον τηλεοπτικό του δέκτη και να εκστασιάζεται.