X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΣΤΗΛΕΣ

Σκόραρε και... κουρεύτηκε!

Ο Τομ Χάντλστοουν πανηγύρισε κόντρα στη Φούλαμ το πρώτο του γκολ στη σεζόν και το πανηγύρισε, ανήμερα των 27ων γενεθλίων του, όπως είχε προαναγγείλει. Με... κούρεμα!

Μετά τη συμπλήρωση των πρώτων 18 αγωνιστικών ο Τομ Χάντλστοουν είχε μία ιδιαίτερη πρωτιά: ήταν ο παικτης με τα περισσοτερα σουτ στην Premier League, 18, χωρις όμως να εχει σκοραρει!

Το γκολ είχε γίνει μάλιστα τόσο απωθημένο για αυτόν ώστε να υποσχεθεί πρόσφατα πως σε περίπτωση που το κατάφερνε θα αποχωριζόταν την -αρκετά πλούσια- κώμη του.

Και τελικά ήρθε το ματς του Σαββάτου με τη Φούλαμ όπου η Χαλ θριάμβευσε με 6-0, όπου ο 27χρονος Άγγλος μέσος "έσπασε την κατάρα", βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα μετά από 54 ολόκληρα ματς (!) και επέλεξε έναν πανηγυρισμό-προπομπό για την αλλαγή στο λουκ του.

© AFP/GETTY IMAGES

Δευτερόλεπτα αφότου σκόραρε, ο Χάντλστοουν πλησίασε στον πάγκο και ο φυσιοθεραπευτής της Χαλ, Ρομπ Πράις, ανέλαβε να κάνει την αρχή, καθώς πήρε ένα ψαλίδι και του αφαίρεσε μερικές τούφες από τα μαλλιά του!

Το εντυπωσιακό στην περίπτωση του Χάντλστοουν είναι πως είχε ξεκινήσει να αφήνει άφρο μαλλί το 2011 στο πλαίσιας μίας εκστρατείας κατά του καρκίνου, με σκοπό τη συγκέντρωση χρημάτων.

Να σημειωθεί πως η Χαλ έγινε η πρώτη ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ που σκόραρε έξι γκολ σε ένα ημίχρονο μετά από σχεδόν έναν χρόνο: στις 29 Δεκεμβρίου 2012 η Άρσεναλ είχε πετύχει έξι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Νιούκαστλ, σε ένα ματς που οι "κανονιέρηδες" είχαν διαλύσει με σκορ 7-3 τις "καρακάξες".